„Zraniony jeleń” to spektakl dla młodzieży i dorosłych, który całkiem niedawno zagościł w repertuarze OTLiA. W najbliższy wtorek o godz. 18:00 na przedstawienie zapraszamy szczególnie studentów,  bilety dla nich  w specjalnej cenie 15 zł.

„Zraniony jeleń” przedstawia sztukę pełną wrażeń. To teatr przedmiotu i symbolu, teatr z muzyką na żywo, emocjonalny i plastyczny, który można chłonąć i czuć. Joan Baixas – autor scenariusza, reżyser i scenograf, sięgnął w przedstawieniu po wiersze Federica Garcíi Lorci – poety, dramaturga, jednego z najbardziej znanych na świecie hiszpańskich pisarzy XX wieku.

Poezja Federica, którą nam odczytuje i wyczarowuje, to surrealistyczny świat: świat ze słów, rodzący się na scenie, budowany na naszych oczach z animacji, obrazów i dźwięków. To świat otwarty na inność, wrażliwość, cierpienie, śmierć i miłość.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z publicznością, które poprowadzi Bartosz Suwiński – poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych, autor tomów poezji, prozy, szkiców krytycznych i artykułów naukowych. Moderator licznych rozmów literackich, odbywających się w bibliotekach Opola. Animator życia kulturalnego i literackiego, juror wielu konkursów, nauczyciel i pedagog. Laureat tegorocznej Nagrody Prezydenta Opola w dziedzinie kultury za wybitną działalność artystyczną i twórczą.

Spotkanie będzie dotyczyło roli i znaczenia poezji w życiu człowieka, w myśl przekonania, że lektura wierszy bywa węzłowym doświadczeniem dla rozwoju wrażliwości. Czy przez pryzmat wiersza można przyglądać się naszej współczesności i zadawać jej niewygodne pytania? Czy może być ona lustrem, w którym odbija się świat, domagający się od nas określonych postaw, zachowań, czy sposobów bycia? Serdecznie zapraszamy na spektakl, który prowokuje zadawanie takich pytań i pozostawia wiele wrażeń, z którymi tu właśnie będzie można się podzielić.

Ceny biletów: dla studentów 15 zł, dla pozostałych widzów: 21 zł ulgowy, 23 zł normalny

Premiera studencka w Opolskim Teatrze Lalek

fot. G.Gajos

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.