Kim była biała dama z Mosznej? Jaki sekret kryją w sobie mury pałacu w Łosiowie? Co znaleziono w tajemniczej skrzynce pod dachem w Rozkochowie? Na projekcję oraz spotkanie z twórcami zapraszamy już dziś (11 grudnia) o godz. 18.30, do namiotu w ogrodzie WBP w Opolu.

Już dziś będziemy mieli okazję poznać historie kolejnych zamków i pałaców Opolszczyzny. Opolska Fundacja Filmowa OFFilm zaprasza na premierę trzeciego odcinka serii opowiadającej o tych niezwykłych – choć nie zawsze należycie zaopiekowanych – skarbach naszego regionu.

Pierwsza część poświęcona była zamkom i pałacom ulokowanym na trasie wiodącej z Opola przez Rogów Opolski, Koźle aż do Większyc. W drugiej natomiast mogliśmy zobaczyć m.in. piramidę w Rożnowie, pałac w Pawłowiczach czy zamek Bożejów.

W najnowszej części twórcy odwiedzają Łosiów, Otmuchów, Prószków, Rozkochów, a także dumę Opolszczyzny – zamek w Mosznej.

Film opowiada historie poszczególnych budowli i jej mieszkańców – zarówno te oparte na faktach, jak i narosłe wokół nich legendy i nierozwikłane tajemnice.

„Zamki i Pałace Opolszczyzny. Odcinek III”
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Buchowski i Jacek Kaczor, zdjęcia: Rafał Bobrowski, czas trwania: 38 minut/

Produkcja jest współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i objęta patronatem marszałka Andrzeja Buły.

Premiera trzeciej części cyklu „Zamki i Pałace Opolszczyzny”

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze