Zapraszamy na „Ekologiczny Festyn Rodzinny”, który odbędzie się w sobotę (15 czerwca) w Centrum Doświadczania Świata w Ładzy.

Gmina Pokój uzyskała dofinansowanie do projektu w wysokości 135 236,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” całość zadania wynosi 150 262,00 zł w tym wkład własny gminy 15 026,00 zł

W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania mające na celu budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców gminy Pokój.  Ponadto przyczyniające się do podnoszenia świadomości ekologicznej w obszarze gospodarki odpadami poprzez ukształtowanie przyzwyczajeń i nawyków zmierzających do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów jak również prawidłowej ich segregacji.

Jednym z działań w ramach projektu będzie organizacja „Ekologicznego Festynu Rodzinnego” który odbędzie się w dniu 15.06.2024r. w Centrum Doświadczania Świata w Ładzy.

W ramach festynu zostaną przeprowadzone działania edukacyjne, artystyczne oraz warsztaty.

Program edukacyjno-rekreacyjny zapewniający zorganizowanie:

  • stanowisk, w których przez cały czas trwania festynu będą prowadzone warsztaty ekologiczne,
  • strefy dziecka, w której przez cały czas trwania festynu będą prowadzone zabawy i atrakcje dla dzieci przez animatora – ekoludek, w tym:

a/ realizacja programu edukacyjnego energia potencjalna i jej zmiana w pracę w oparciu o urządzenia zabawowe np. baloniarze kształtujący balony dla dzieci, 2 konstrukcje dmuchane dla dzieci,

b/ malowanie dziecięcych twarzy.

  • stanowiska zbierania nakrętek i/lub makulatury – każda osoba, która przyniesie min. 0,5 kg nakrętek i/lub 1 kg makulatury będzie mogła wziąć udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody rzeczowej,
  • strefy wiedzy, w której zostaną przeprowadzone spotkania konsultacyjno-edukacyjne dla dorosłych – spotkanie będzie powtarzane min. 4 razy w ciągu trwania festynu, w ramach którego zostaną przekazane aspekty merytoryczne dotyczące:
  • prawidłowej segregacji odpadów, w tym wpływu nieprawidłowej segregacji na koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz stawkę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych,
  • minimalizacji powstawania odpadów, a wybory zakupowe w codziennym życiu,
  • ponownego wykorzystania,
  • promocji PSZOK.

Podczas spotkania mieszkańcy będą mogli uzyskać indywidualną konsultację eksperta ds. gospodarki odpadowej, w ramach której będą mogli rozwiązać przeszkody związane np. z problemem odrowym związanym z kompostowaniem odpadów lub zalegającymi odpadami, których nie mogą wyrzucić do przydomowych pojemników.

Projekt realizowany w okresie od marca 2024r do listopada 2024r.

„Ekologiczny Festyn Rodzinny” w Ładzy już 15 czerwca

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie