Gimnazjaliści z Starych Siołkowic zaprezentowali przygotowane przez siebie projekty gimnazjalne. Zaprezentowało się około 12 grup z klas drugich.

Tradycją siołkowickiego gimnazjum w Dniu Dziecka jest już pokaz projektów klas drugich przed młodszymi kolegami i koleżankami. Po kilkutygodniowych przygotowaniach gimnazjaliści przedstawili owoc swojej pracy. Zobaczyć można było wybuchy chemiczne. Część osób skosztowała także potraw przygotowanych przez klasy drugie. Nie zabrakło nawiązania do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się już prawie rok temu. Młodzież z Popielowa, która gościła pielgrzymów z Brazylii podzieliła się swoimi przeżyciami z tego okresu. Najczęstszą formą prezentacji projektu był wykład. Młodsi uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek i z pewnością część z nich zapamiętała.

Gimnazjalistów odwiedziła dziś także autorka takich książek jak: Pozłacana ryba, Dziewczynka z parku czy Panna Foch – Barbara Kosmowska. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie poznali tajniki napisania książki oraz mieli możliwość zadania pytań pisarce.

Fot.: PG. w Starych Siołkowicach

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie