Przedszkolaki z gminy Dobrzeń Wielki wzięły udział w I Niebieskich Igrzyskach. W czwartek (9 maja) dzieci spotkały się z Chróścicach, by wspólnie się bawić a jednocześnie nauczyć tolerancji oraz zrozumienia dla osób w spektrum autyzmu.

Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu, jednak ze względu na warunki pogodowe impreza została przeniesiona na początek maja. Celem igrzysk było pogłębienie i poszerzenie wiedzy na temat świadomości autyzmu, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji oraz zrozumienia dla osób w spektrum.

Igrzyska polegały na  przejściu przez każde dziecko sześciu stacji zadaniowych przygotowanych przez kadrę Przedszkola Publicznego w Chróścicach. Poszczególne zadania pozwalały na poznawanie sensoryczne i stymulowanie każdego z czterech zmysłów (wzrok, słuch, węch, dotyk). Dzięki temu dzieci mogły doświadczyć nadmiernych bodźców, z którymi na co dzień zmagają się osoby w spektrum autyzmu. Oprócz cudownej zabawy została pogłębiona wiedza i zwiększył się poziom tolerancji wobec rówieśników w spektrum.

Uroczystego otwarcia igrzysk dokonał Piotr Szlapa – wójt Gminy Dobrzeń Wielki. Gościem specjalnym była Małgorzata Gruz, psycholog ze Stowarzyszenia Jednym Słowem, która udzielała rodzicom indywidualnych porad.

Do wspólnej zabawy zostały zaproszone dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim, Zespołu Niepublicznych Szkół w Kup im. Alicji po drugiej stronie lustra, Niepublicznego Przedszkola Św. Franciszka w Dobrzeniu Małym, Publicznego Przedszkola w Kup oraz Katolickiego Niepublicznego Przedszkola im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Chróścicach.

Zwieńczeniem imprezy było wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów oraz nagród.

Inf. fot. PP Chróścice

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie