Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki został uhonorowany nagrodą „Przyjaciel Szkoły”. Nagrodę przyznała Rada Pedagogiczna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach.

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń – Phil Bosmans.

Koniec roku szkolnego to niezwykle radosny czas. Zwiastuje uczniom odpoczynek od nauki. Dla dorosłych jest czasem podsumowań. Zastanawiamy się, co w ostatnim roku się udało, co jeszcze wymaga doskonalenia. Jednocześnie nagrodzeni zostają wszyscy, którzy w ostatnim roku wyróżnili się w nauce, sporcie, brali udział w konkursach przedmiotowych i artystycznych.

Tradycją szkoły z Chróścic od kilku lat jest wręczanie pamiątkowej statuetki „Przyjaciel Szkoły” wszystkim tym, którzy bezinteresownie wspierają placówkę. Wkład w jej rozwój miało wiele życzliwych osób: Rada Rodziców, lokalne firmy i samorządowcy.

Rada Pedagogiczna pamiątkową statuetką postanowiła uhonorować w roku szkolnym 2020/2021 Piotra Szlapę, wójta gminy Dobrzeń Wielki, za całoroczne wsparcie działającego prężnie Szkolnego Koła Wolontariatu. To właśnie dzięki Wójtowi udało się sprawnie przekazać zebrane dary dla szkoły na Ukrainie, z którą nawiązali partnerską współpracę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu włodarza gminy na twarzach ukraińskich dzieci zagościł uśmiech, a w niejednym sercu wróciła wiara w dobroć ludzi. Piotr Szlapa był również jednym z organizatorów wycieczki rowerowej i spływu kajakowego dla uczniów działających w wolontariacie.

Szanowny Panie Wójcie, za każdy dar serca w imieniu całej szkolnej społeczności serdecznie dziękujemy!- Rada Pedagogiczna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach.

Inf. Rada Pedagogiczna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.