Pięć drużyn rywalizowało w konkursie „Azymut”. Wygrali uczniowie z Chróścic. Dobrzeński Balaton ponownie stał się idealnym miejscem do zgłębienia wiedzy z przyrodniczych nauk podczas gry terenowej.

„Azymut” organizowany jest co roku przez nauczycieli Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Zadania dotyczą biologii, chemii, fizyki i geografii. Uczestnicy musieli również rozwiązać zadanie związane z szeroko rozumianą ekologią. Uczniowie za pomocą swoich ciał mieli ułożyć w jak najkrótszym czasie napis „Przyroda”. Stanowiska rozłożone były wokół terenu Balatonu.

Uczestnicy z zapałem rozwiązywali zadania i chwalili innowacyjny przebieg konkursu. Nie musieli pisać żadnego teoretycznego testu. Wiedzę pokazali w praktyce. Po prawie dwugodzinnej rywalizacji chętni mogli upiec kiełbaskę przy ognisku lub pokonać dobrzeńskie jezioro kajakiem. Wyniki prezentują się następująco:

  1. miejsce – Chróścice,
  2. miejsce – Kup,
  3. miejsce – Namysłów,
  4. miejsce – Opole,
  5. miejsce – Dobrzeń Wielki.

Nazwa „Azymut” nawiązuje do formy konkursu. Kojarzy się z kierunkiem i kompasem, a to przede wszystkim są znaki rozpoznawalne geografii – jednej z nauk przyrodniczych. Gra terenowa, która połączona jest z konkursem, cieszy się sporą popularnością wśród młodzieży, gdyż przekłada naukę na praktyczny wymiar.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie