Polak wygrał cykl Raw Air i zapewnił sobie drugi w karierze triumf w Pucharze Świata, zajmując 6. miejsce podczas niedzielnego konkursu w Vikersund. Na podium stanęło trzech Norwegów – wygrał Robert Johansson, drugi był Andreas Stjernen, a trzeci Daniel Andre Tande.

Stoch zajął 6. miejsce dzięki skokom na odległość 223 i 237 m. Ustąpić musiał tylko znakomitym lotnikom – Norwegom Johanssonowi (232/246 m), Stjernenowi (239/235 m) i Tandemu (231,5/243 m) oraz Słoweńcowi Domenowi Prevcowi (229/239,5 m) i Austriakowi Stefanowi Kraftowi (221,5/230,5 m).

W Raw Air „Rakieta z Zębu” triumfowała z przewagą 37 punktów nad drugim Norwegiem Robertem Johanssonem. Trzecim zawodnikiem cyklu był rodak popularnego „wąsacza” – Andreas Stjernen.

W niedzielę Kamil Stoch zapewnił sobie także drugi w karierze triumf w Pucharze Świata. Przed zawodami jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Richardem Freitagiem wynosiła 245 punktów. W niedzielę Niemiec był ósmy, a Polak szósty, dzięki czemu znalazł się poza zasięgiem Freitaga i zapewnił sobie triumf w Pucharze Świata na tydzień przed ostatnim konkursem.

Dobry występ Żyły, Kubackiego i Huli. Wolny w trzeciej „dziesiątce”

Drugim z Polaków w niedzielnym konkursie był Piotr Żyła, który po skokach na odległość 219,5 i 221 m zajął 12. miejsce. Szesnasty był Dawid Kubacki, który uzyskał 207,5 i 225 m, a siedemnasty Stefan Hula po próbach na odległość 210 i 218 m. Ostatnim biało-czerwonym w drugiej turze był Jakub Wolny, który skoczył kolejno 205,5 i 184 m.

W serii finałowej nie zobaczyliśmy Macieja Kota, który lądując na 190. metrze zajął 31. pozycję. Do awansu do drugiej tury zabrakło mu zaledwie 3,3 punktu.