Wszystkie dzieci, chętne poznać ptaki występujące w ich okolicy, mogły udać się dziś (22 lutego) do świetlicy wiejskiej w Zieleńcu na warsztaty przyrodnicze, które poprowadziła Agata Franckiewicz. Zajęcia przewidywały także wycieczkę w teren.

Dzisiaj przyjechałam do dzieci z zajęciami „Ptaki mojej okolicy”. Celem tych warsztatów będzie poznanie podstawowych informacji o ptakach, ich głosów. Pojawią się także elementy takiego warsztatu, jak prawidłowo dokarmiać ptaki, szczególnie zimą. Później wyjdziemy też w teren i tam odbędą się warsztaty terenowe z obserwacji ptaków i rozpoznawania pospolicie występujących gatunków. Zajęcia potrwają około 2 godzin – mówiła Agata Frankiewicz, pracownik w Stobrawskim Parku Krajobrazowym.

„Ptaki mojej okolicy”. Warsztaty przyrodnicze dla dzieci w Zieleńcu

Dzisiaj o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Zieleńcu odbyły się warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Temat zajęć dotyczył ptaków, a szczególnie tych występujących w regionie. Dzieci dzięki specjalnym środkom dydaktycznym mogły poznać ich wygląd, odgłosy, a także zobaczyć czym się żywią. Nie zabrakło także filmików, dzięki którym dzieci miały okazję zobaczyć omawiane ptaki w ich naturalnym środowisku. Do edukowane zostały także w dziedzinie dokarmiania ich, szczególnie zimą. Po części teoretycznej, każde z dzieci otrzymało lornetkę i wyruszyło w teren, w celu zaobserwowania poznanych wcześniej ptaków. Czas przeznaczony na owe zajęcia to ok. 2 godzin.

Na warsztaty obowiązywały zapisy i mogly się zgłosić dzieci od 5 roku życia.

Na zajęcia zapraszał Zespół Opolskich Parków Krajobrazowcyh, a prowadzącym był Stobrawski Parki Krajobrazowy z oddziałem w Ładzy.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".