Samorząd województwa opolskiego docenił udane występy reprezentantów tych klubów na mistrzostwach świata, Europy czy Polski oraz zdobywane przez nich nich laury.

Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca spotkał się z młodymi zawodnikami i ich opiekunami z klubów Ramada Aerial ARTS w Opolu oraz Opolskiego Klubu Sportów Walki z Namysłowa, gratulując zdobytych w ubiegłym roku trofeów. – Doceniamy tych młodych sportowców, którzy w poprzednim roku zdobywali dla Opolszczyzny medale. Dziś jest okazja, żeby wręczyć im nagrody oraz podziękować trenerom, którzy ich do tych sukcesów przygotowywali i razem z nimi je zdobywali – mówił wicemarszałek.

Namysłowscy zawodnicy taekwondo są od lat uznaną marką naszego regionu. Tak było i w ubiegłym roku, kiedy niemal rozbili bank z medalami podczas otwartych mistrzostw Europy w Madrycie. Jeden z medalistów, zdobywca pierwszego miejsca w swojej kategorii, Tomasz Wyczislok mówi, że taekwondo to jego pasja. – Może to śmieszny powód, ale zawsze chciałem być ninją. Trenuję już około 10 lat – dodaje 13-letni zawodnik. Jego koleżanka z klubu, 15-letnia Joanna Raduchowska, też ma za sobą taki długi staż w treningach. – Moja siostra ćwiczyła już dużo wcześniej i mnie do tego namawiała. A w tym sporcie liczy się samodyscyplina, determinacja, trzeba mieć charakter – wymienia zawodniczka, która ma za sobą sukces drużynowy i indywidualny ma madryckich mistrzostwach.

W przypadku Szkoły Akrobatyki Powietrznej Ramada Aerial ARTS z Opola wystrczy ich wizytówka z ostatnich dwóch tygodni, by wiedzieć dlaczego zasłużyli na wyróznienie. Akrobatyka powietrzna to dyscyplina zdobywająca u nas coraz większą popularność, a młode sportsmenki z opolskiej Ramady osiągają w niej coraz więcej sukcesów na arenie międzynarodowej. Tydzień temu, 23-27 października 2024 roku, w Uppsali w Szwecji, odbyły się Mistrzostwa Świata WORLD POLE & AERIAL CHAMPIONSHIPS 2024, organizowane przez międzynarodową federację IPSF.
Reprezentantki Szkoły Akrobatyki Powietrznej RAMADA AERIAL ARTS, osiągnęły świetne wyniki.
🥈2. MIEJSCE – Tytuł Wicemistrzyni Świata – Julia Dynak, kategoria Artistic Pole Junior Professional
🥈2. MIEJSCE – Tytuł Wicemistrzyni Świata – Anna Łotecka-Dabbachi, kategoria Aerial Pole Sport Masters 40+ Women
🥉3. MIEJSCE – Tytuł Drugiej Wicemistrzyni Świata – Anna Łotecka-Dabbachi, kategoria Artistic Aerial Pole Masters 40+ Women
🎖5. MIEJSCE – Aniela Mrożek, kategoria Aerial Pole Sport Elite Novice
🎖6. MIEJSCE – Zofia Dabbachi, kategoria Aerial Pole Sport Elite Novice
🎖6. MIEJSCE – Julia Dynak, kategoria Aerial Hoop Sport Junior Elite
🎖10. MIEJSCE – Joanna Miedziejko, kategoria Pole Sport Junior Novice

Kilka dni wcześniej, 18-20 października 2024 roku, w Atenach, odbyły się Mistrzostwa Świata w dyscyplinie Aerial Hoop Art.
🥇1. MIEJSCE – Tytuł Mistrzyni Świata🏆 – Julia Dynak, kategoria Aerial Hoop Art Junior B
🥇1. MIEJSCE – Tytuł Mistrzyni Świata🏆 – Milena Marszał, kategoria Aerial Hoop Art Varsity Mix Elite |
🎖5. MIEJSCE – Julia Martins Reis, kategoria Aerial Hoop Art Junior A
🎖6. MIEJSCE – Jagoda Pawelec, kategoria Aerial Hoop Art Junior A
🎖13. MIEJSCE – Oliwia Jezierska, kategoria Aerial Hoop Art Senior Kobiety 18+

Za te wszystkie sukcesy zawodnicy zostali docenieni przez władze województwa – podczas uroczystego spotkania otrzymali zarówno listy gratulacyjne, jak i nagrody pieniężne.

A nagrody Marszałka otrzymali:

– z Klubu Ramada Aerial ARTS w Opolu trenerki Katarzyna Gołomb i Anna Łotecka-Dabbachi oraz zawodniczki: Zofia Dabbachi, Julia Dynak, Joanna Miedziejko, Aniela Mrożek, Malwina Kowalowicz, Zuzanna Leśniewska, Julia Leśniewska oraz Lena Szpajcher;

– z Opolskiego Klubu Sportów Walki trener Mateusz Rojowski oraz zawodnicy: Mikołaj Abbas, Kacper Bilski, Wiktoria Janda, Gromisław Magiera, Antoni Ogiela, Maja Peszkowska, Mateusz Popecki, Joanna Raduchowska, Sebastian Singer oraz Tomasz Wyczislok.

 

 

Fot. Łukasz Józwenko

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.