Rodziny bawiły się na pikniku w dobrzeńskiej szkole podstawowej [GALERIA]

© Tomasz Chabior

Integrowanie pokoleń, promowanie sportu i dobra zabawa to cele, które przyświecały organizatorom sobotniego (19 maja 2018) pikniku rodzinnego w PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim.

Występy uczniów, licytacja przedmiotów z autografami piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego i konkurs dla rodzin oraz dzieci były głównymi atrakcjami pikniku.

Po otwarciu imprezy rodzice zobaczyli popisy artystyczne swoich dzieci. Po nich koordynatorki projektu „Nasze AED Dobrzeń Wielki” zlicytowały trzy przedmioty z autografami Jakuba Błaszczykowskiego.

Jego biografię kupiono za 130 zł, a podpisaną przez kadrowicza koszulkę za 120 zł. Za największą kwotę, bo aż 350 zł, wylicytowano piłkę z autografem piłkarza. Dochód z licytacji zostanie przekazany na zakup ulicznego defibrylatora (AED) dla Dobrzenia Wielkiego. Przedmioty koordynatorkom projektu przekazał portal Opowiecie.info.

Od 11:00 do 13:00 uczestnicy pikniku mogli zmierzyć się ze sobą rywalizując w dwóch kategoriach – dla duetów rodzic-uczeń i uczeń-uczeń. Do klasyfikacji generalnej wliczały się wyniki uzyskane na poszczególnych stacjach, które sprawdzały nie tylko sprawność fizyczną, ale także spryt i wiedzę. Trzy najlepsze duety z każdej kategorii otrzymały nagrody rzeczowe. Drobne upominki dostały również wyróżnione pary.

Dla uczestników pikniku przygotowano także stoiska z ciastem i innymi przekąskami. Najmłodsi mogli pomalować swoją twarz oraz kupić używane książki, filmy, gry i zabawki od swoich rówieśników.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.