Rowerzyści pomogli potrzebującym dzieciom. Za nami kolejny rajd zorganizowany przez Turawa Park [GALERIA]

© Tomasz Chabior

Ponad 800 osób wystartowało w 9. Charytatywnym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Centrum Handlowe Turawa Park. Pieniądze zebrane podczas imprezy powędrują do podopiecznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Ochotnicy, którzy zdecydowali się na start w rajdzie, mieli do wyboru dwie trasy: jedną 10-kilometrową i drugą 28-kilometrową. Krótsza prowadziła do Zbicka w gminie Chrząstowice i z powrotem. Z kolei druga zahaczała o Zbicko, Niwki w gminie Chrząstowice, Jezioro Średnie w gminie Turawa i Aleję Orzechów w okolicach centrum handlowego.

– Przyszłam tu z mężem. Trochę aktywności nie zaszkodzi, a w dodatku można komuś pomóc. Jeśli pogoda sprzyja, to jeździmy rowerami do pracy. Wolę proste trasy w konkretnym celu, lubię wiedzieć, gdzie jadę – mówiła Anna Pasieka, mieszkanka Opola. – W okolicy jest dużo ciekawych ścieżek rowerowych, ale wolimy jeździć z dala od miasta, dróg i samochodów. Niedawno byliśmy nad morzem i przejechaliśmy 30 km Półwyspem Helskim.

Impreza nie ograniczała się do samych rajdów rowerowych. Pod centrum handlowym najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych. Były mydlane bańki, dmuchane zamki i wata cukrowa. Mogli też poznać zasady ruchu drogowego i otrzymać od policjantów gadżety, wśród których znalazły się chociażby odblaskowe opaski.

Wszyscy, nie tylko dzieci i młodzież, mogli też skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego. Odbyła się też licytacja charytatywna, której sponsorami były lokale znajdujące się w Turawa Park. Te pieniądze również zostały przekazane na potrzebujące dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, podobnie jak fundusze, które trafiły do puszek podczas prowadzonej cały czas zbiórki.

Spotkanie miłośników jednośladów odbyło się pod galerią handlową w Zawadzie już dziewiąty raz. Stało się ono imprezą cykliczną i co roku zebrane fundusze wędrują do potrzebujących dzieci i młodzieży. W tym roku zostaną one przeznaczone na świetlicę dla dzieci z USK, w której będą mogły się bawić i choćby przez chwilę nie myśleć o chorobie.

Z kolei USK odwdzięczyło się Turawa Park uruchamiając w zawadzkim centrum handlowym mobilny punkt szczepień. Można z niego korzystać do niedzieli (27 czerwca), a dostępne w tym miejscu szczepionki to Pfizer i Jonhson & Johnson.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.