Wiosenną część sezonu rozpoczęło już 145 drużyn z województwa opolskiego. To pierwszoligowa Odra Opole, trzecioligowe MKS Kluczbork i LZS Starowice Dolne, a także zespoły z 4. ligi i klas: okręgowej, A i B – wciąż jednak nie wszystkie.

Do tej pory Odra Opole rozegrała w Fortuna 1 Lidze cztery wiosenne mecze. Na wstępie poległa w Tychach (0-2) i zatriumfowała w Bielsku-Białej (2-1). W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością przegrała natomiast z Wisłą Kraków (1-2), a ostatnio zremisowała z Zagłębiem w Sosnowcu (1-1).

Powyższe dało niebiesko-czerwonym 4 punkty, czyli niewystarczająco, by utrzymać się na 6. lokacie lub zbliżyć do lidera, do którego traciła 3 „oczka”. Opolanie są obecnie ósmi i mają już o 9 punktów mniej niż zespoły na miejscach 1. i 2., które premiowane są awansem do ekstraklasy.

Na boisko wróciły też MKS Kluczbork i LZS Starowice Dolne, które reprezentują nasz region w 3. lidze gr. III. Zespół z Kluczborka pokonał Odrę Bytom Odrzański (1-0) i Stilon Gorzów (3-2). Natomiast starowiczanie zremisowali z Górnikiem II Zabrze (1-1) i ulegli Gwarkowi Tarnowskie Góry (0-4). Dwóch opolskich czwartoligowców to teraz dwa przeciwne bieguny tabeli: MKS jest trzeci, a LZS ostatni – osiemnasty.

Pierwszą wiosenną kolejkę mają ze sobą też wszystkie zespoły z 4. ligi (16), klasy okręgowej (32) i klasy A (81) oraz ekipy rywalizujące w klasie B gr. X (13). Reszta b-klasowców dołączy do nich 16 i 17 marca, kiedy to rundę wiosenną zainauguruje jedenaście pozostałych grupy tego szczebla, w których gra w sumie 121 drużyn.

Na początku marca poznaliśmy też półfinalistów wojewódzkiego etapu Pucharu Polski. W ćwierćfinałach kibice obejrzeli mecze: Stegu Start Jełowa – Po-Ra-Wie Większyce (1-4), Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg (4-1), Odra II Opole – MKS Kluczbork (0-2) i Start Namysłów – Iprime Bogacica (0-2). Zatem 17 kwietnia w półfinałach Po-Ra-Wie Większyce zmierzy się z MKS-em Kluczbork, a Iprime Bogacica z Ruchem Zdzieszowice. Zwycięzcy spotkają się w finale, który odbędzie się 22 maja.

W całym województwie odbyły się też ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym, czyli niższym od wojewódzkiego. W półfinałach zagrają: Widawa Wilków, Start II Namysłów, Stal II Brzeg, LZS II Starowice Dolne (region I), LZS Ligota Wołczyńska, LZS Kujakowice, Wilki Tadar Gana, Motor Praszka (region II), LKS Popielów, Sokół Niemodlin, Piomar Tarnów-Przywory, Unia Raszowa-Daniec (region III), Źródło Krośnica, Naprzód Jemielnica, LZS II Walce-Kromołów, LKS Obrowiec (region IV), LZS Polski Świętów, Sudety Burgrabice, Fortuna II Głogówek, LZS Dytmarów (region V) oraz Cisowa Kędzierzyn-Koźle, Po-Ra-Wie II Większyce, Włókniarz Kietrz i Żądło Sucha Psina (region VI).

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.