Przeszło stu samotnych i starszych mieszkańców gminy Popielów uczestniczyło w świątecznym spotkaniu w Centrum Kultury. Były kolędy, miłe rozmowy, wigilijne potrawy, a także chwila pożegnania.

Samotni mieszkańcy gminy Popielów, jak co roku na krótko przed świętami Bożego Narodzenia, zebrali się w sali Centrum Kultury, aby zasiąść do wigilijnego stołu. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się występami artystycznymi. Dziecięce głosy wprowadziły ciepłą atmosferę bożonarodzeniową.

Wśród uczestników spotkania były osoby starsze i samotne z terenu całej gminy, które nierzadko nie mają, z kim spędzić świąt. Wspólnie z nimi do stołu zasiedli włodarze gminy z wójt Sybillą Stelmach na czele, kierowniczka Gminnej Pomocy Społecznej Barbara Piekarek, radni wraz z przewodniczącą Joanną Widachą-Cichoń, dyrektor SCKTiR Piotr Szafrański oraz proboszcz ks. Alojzy Jezusek.

Wójt Stelmach życzyła seniorom pogody ducha, zdrowia i częstych spotkań przepełnionych uśmiechem i wzajemnym szacunkiem. Zapewniła, że urząd dokłada wszelkich starań, aby starsi czuli się w gminie ważni i potrzebni. Złożony ma zostać projekt na powstanie dziennego domu pobytu.

Dyrektor Piotr Szafrański skorzystał z okazji i pożegnał się z uczestnikami spotkania. Podziękował im za lata owocnej współpracy i wspólnej pracy w Centrum Kultury. Szafrański w związku z wygraniem konkursu w najbliższym czasie rozpocznie kierowanie Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Ze sceny nieustannie płynęły radosne melodie piosenek świątecznych oraz kolęd. Śpiewał karłowicki zespół Lira, a grała orkiestra dęta Select Band. Seniorzy poza ciastem oraz kawą zostali poczęstowani smaczną, wigilijną rybą z dodatkami. Był także czas przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń wszelkiej pomyślności. Coroczna wieczerza zakończyła się w duchu przyjaznych rozmów i nadziei na lepsze jutro.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie