Drużyna UNI Opole w nadchodzącym sezonie ponownie będzie występowała na pierwszoligowych parkietach.

Minione rozgrywki nie były zbyt udane dla jedynego zespołu siatkarek z naszego województwa występującego w rozgrywkach centralnych. Po sezonie zasadniczym UNI walczyło w turnieju barażowym, w którym ostatecznie najlepsze okazała się ekipa Karpat Krosno. Wydawało się, że opolski klub będzie „skazany” na grę w drugiej lidze. Jednak z najwyższej klasy rozgrywkowej wycofał się Polski Cukier Muszynianka Muszyna, a jego miejsce przejęła Radomka Radom, tym samym zwalniając miejsce w I lidze.

Należy nadmienić, że po zakończeniu zmagań ligowych uniwersytecka drużyna wywalczyła dwa złote medale Akademickich Mistrzostw Polski – w typach uczelni oraz w klasyfikacji generalnej.
UNI Opole w nowym sezonie będzie integrowało całe środowisko akademickie, ponieważ partnerami klubu oprócz Uniwersytetu Opolskiego będą inne uczelnie: Politechnika Opolska, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji oraz Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa.

Nowe twarze

To nie koniec zmian w zespole. Na ławce trenerskiej zasiądzie doświadczony szkoleniowiec, Nicola Vettori. Ma on za sobą pracę w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski mężczyzn w 2006 r. (srebrny medal mistrzostw świata), a także w Skrze Bełchatów i Itas Diatec Trentino. Włoch ma również doświadczenie w prowadzeniu żeńskich drużyn – wcześniej piastował funkcję szkoleniowca w Poznaniu, Pile, a ostatnio w Toruniu.

Niedawno ogłoszono, że z klubem związała się Dominika Mras. To młoda rozgrywająca, która ostatni sezon spędziła w ŁKS Łódź, z którym wywalczyła wicemistrzostwo Polski oraz zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski. Ponadto kolejny rok w drużynie spędzą siostry Woźniczki – Maria (rozgrywająca) i Magdalena (przyjmująca).

Stawiają na młodzież

UNI Opole to nie tylko zespoły seniorskie, ale także młodzieżowe, których silnym punktem jest wspierana przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny Akademia ECO UNI. Trenuje w niej około 150 dziewczynek w wieku od 7 do 16 lat. W czasie dwóch lat działalności zespoły Akademii UNI Opole zdobyły dwukrotnie wicemistrzostwo województwa w kategorii kadetek (2017, 2018) oraz mistrzostwo województwa w kategorii młodziczek (2018), dzięki czemu reprezentowały województwo opolskie w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.

Do akademii trwa ciągły nabór. W tej sprawie można kontaktować się z trenerką Dorotą pod nr. tel. 609 788 639

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie