Pierwszy w sezonie triumf w nowym sezonie Tauron Ligi siatkarki Uni Opole odniosły dopiero w 4. kolejce. W czwartek (26.10) wieczorem ograły w Stegu Arenie MKS Kalisz 3-1.

Do tej pory „Wilczyce” rozegrały cztery spotkania. Sezon otworzyły 10 października wyjazdowym pojedynkiem ze Stalą Bielsko-Biała, po którym ugościły Budowlane Łódź i były goszczone przez Stal Mielec. Przegrały te trzy spotkania kolejno 0-3, 0-3 i 2-3, dlatego do meczu przeciwko kaliszankom podeszły z zaledwie punktem na koncie.

Po wyrównanym początku pierwszego seta, gdy opolanki wywalczyły już wynik 13-12, już do samego końca nie oddały prowadzenia. Powiększały je i powiększały, zdobywając jeszcze 12 punktów, co przy jedynie 4 uzyskanych przez gościnie dało im wynik 25-16 w secie i 1-0 w meczu.

Druga część należała jednak do rywalek, choć to „Wilczyce” prowadziły niemalże bez przerwy aż do remisu 14-14. W najlepszej chwili wygrywały nawet 10-5, ale ostatecznie zwyciężył MKS Kalisz. W końcówce przyjezdne tak bardzo wytężyły siły, że wygrały 25-16 i było już 1-1.

Kaliszanki wysoko zawiesiły poprzeczkę też w trzecim secie, w którym prowadziły od wyniku 7-8, aż do 16-17. Ostatnie wymiany ciosów dały natomiast pięć remisowych wyników (17-17, 20-20, 22-22, 23-23 i 24-24), aż wreszcie dwa decydujące ataki z rzędu wyprowadziło Uni, które wygrało 26-24.

O triumfie opolanek zadecydował więc czwarty set. Choć w jego pierwszych minutach gospodynie musiały gonić swoje rywalki, to odkąd wyrównały na 12-12, już do końca spotkania nie wypuściły prowadzenia z rąk. Wygrały 25-22, dzięki czemu zwyciężyły 3-1, zgarnęły 3 punkty i awansowały na 8. miejsce w tabeli.

Kolejny mecz jedyna w naszym regionie drużyna występująca w Tauron Lidze rozegra 6 listopada (poniedziałek). Będzie to wyjazdowe spotkanie przeciwko Pałacowi Bydgoszcz, którego godzina nie została jeszcze ustalona. Najbliższy domowy pojedynek „Wilczyc” odbędzie się natomiast 10 listopada (piątek) o godz. 17.30 – do Stegu Areny przyjedzie wtedy Developres Rzeszów.

Uni Opole – MKS Kalisz 3-1
(25-16, 16-25, 26-24, 25-22)