Po wczorajszej nawałnicy doszło do wielu zdarzeń. Na terenie województwa opolskiego odnotowano 42 interwencje, w tym przewrócone drzewa, uszkodzone linie energetyczne oraz wypadki. Sprawdź najświeższe informacje!

Silny wiatr na Opolszczyźnie. Jakie szkody wyrządził?

Fot. www.ratownictwo.opole.pl

– Minionej doby na terenie województwa opolskiego odnotowano 42 zdarzenia związane z silnymi wiatrami. Najwięcej zgłoszeń było w powiecie kluczborskim (17), oleskim (10), opolskim (6), namysłowskim (5) oraz pojedyncze zgłoszenia. Uszkodzeniu uległ jeden dach budynku mieszkalnego, dwie linie energetyczne i dwa pojazdy, które podczas ruchu zahaczyły o powalone drzewa. W jednym przypadku została uszkodzona elewacja budynku związana z przewróceniem się konaru drzewa – wylicza Łukasz Olejnik, naczelnik wydziału KW PSP w Opolu. – Zdarzenia te miały miejsce wczoraj (17 września) od godz. 20 do 22. W wyniku zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych. Wszystkie prace związane z silnym wiatrem zostały zakończone w nocy. Aktualnie nie prowadzimy żadnych czynności, poranek jest spokojny – mówi.

Dla województwa opolskiego, według aktualnych danych dostępnych na stronie IMGW, nie ma żadnych ostrzeżeń. W dalszym ciągu są one wydane dla województwa: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podkarpackiego, gdzie występuje silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h.

Sprawdź aktualne wyłączenia planowane i awaryjne prądu na terenie powiatu opolskiego TU.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie