Tradycyjnie najpierw nabożeństwo majowe, a potem wspólne świętowanie na placu przy plebanii. W niedzielę 12 maja odbyła się majówka u farorza w Starych Siołkowicach. Dopisała piękna pogoda i dobra atmosfera. 

Majówka rozpoczęła się nabożeństwem majowym o godz. 14:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach. Zaraz potem mieszkańcy i goście, którzy przybyli na wydarzenie, świętowali wspólnie na placu przy plebanii. Tam czekały: dobrze wyposażona strefa gastronomiczna, występy artystyczne, muzyka i różnorodne atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchane zjeżdżalnie czy zabawy z animatorką.

– Zebrało się już sporo osób, a pogoda na szczęście dopisuje. Mamy ciasto, kawę, watę cukrową, frytki, popcorn i grill, tak że jest z czego wybierać, jeżeli chodzi o gastronomię – mówiły Mariola Psiorz i Irena Pierzyna, członkinie Parafialnego Zespołu Caritas Stare Siołkowice. – Ponadto jest loteria fantowa, są ciekawe atrakcje dla dzieci. Widać, że impreza będzie udana i każdy znajdzie coś dla siebie.

@opowiecie.info Majówka u farorza w Starych Siołkowicach odbyła się przy pieknej pogodzie i znakomitej atmosferze. Były występy artystyczne, strefa gastronomia i mnóstwo atrakcji dla dzieci. 🎈🍬 #zabawa #majówka #maj #rozrywka #dzieci #muzyka #festyn #gminapopielow ♬ Children’s holiday outing song(1431262) – Kids Sound

Majówka u farorza to jedna z większych siołkowickich imprez, która ma za sobą już długą tradycję. Plac przy plebanii to szczególne miejsce, gdzie mieszkańcy mogą się integrować i spędzać wspólnie czas. A połowa maja to  okres pełnego rozkwitu wiosny, który sprzyja dobrej atmosferze.

– Już od wielu lat Parafialny Zespół Caritas, który działa w Starych Siołkowicach, jest głównym organizatorem majówki. Impreza jest zawsze bardzo udana, dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wiele osób zaangażowało się w to, że możemy tutaj świętować i zbierać środki finansowe dla Zespołu Caritas – mówiła Sybilla Stelmach, wójt gminy Popielów. – Mieszkańcy są świadomi, jak wiele niesie on dobra, dbając o potrzeby seniorów i potrzebujących. Myślę, że będzie to przepiękny dzień, a pogoda na majówce u farorza oczywiście musiała być „zamówiona”.

Majówka została zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas Stare Siołkowice.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.