Nowy rok w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaczyna się lokalnym akcentem. W najbliższych dniach w siedzibie biblioteki przy ul. Minorytów 4 będziemy mogli spotkać się ze związanymi z Opolszczyzną twórcami z różnych dziedzin sztuki.

Na początek – obraz.

W poniedziałek (8 stycznia) na ścianach Fotogalerii w MBP zawisną „Obrazy inspirowane poezją”.
Autorka wystawy, Danuta Płonka, od dziesięciu lat oddaje się pasji malarstwa. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Inspiracją do dzieł prezentowanych na aktualnej wystawie była twórczość literacka Juliana Tuwima, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego oraz Alicji Nałęcz.

Wernisaż odbędzie się 8 stycznia, o godz. 14.00 w fotogaleria MBP (ul. Minorytów 4). Ekspozycja będzie dostępna do 22.01.2024.

Natomiast w środę (10 stycznia) biblioteka zaprasza na wieczór z poezją.
Gościnią będzie Daniela Długosz-Penca – prudnicka poetka, nestorka regionalnego środowiska literackiego. Przez lata pełniła rolę opiekunki Klubu Piszących, była również związana z nieistniejącym już Studium Nauczycielskim.
Ma w dorobku kilkanaście tomików poetyckich. Tematem spotkania w MBP będzie najnowszy z nich – „Idąc do…”. Rozmowę poprowadzi Alina Barbara Nowak.

Środa, (10 stycznia) o godz. 18.00, sala konferencyjna MBP.

Z kolei w czwartek (11 stycznia) w murach biblioteki ponownie rozbrzmią dźwięki muzyki!
Miejska Biblioteka Publiczna regularnie organizuje występy opolskich grup muzycznych. Tym razem wystąpi Muzyczna Grupa Integracyjna „Opolanie”.

Założona w 2019 roku przy „Centrum Seniora” grupa skupia seniorki i seniorów, których łączy miłość do śpiewu i Opola. Jej założycielem jest Jan Konopka – muzyk, gitarzysta, autor tekstów, laureat nagrody prezydenta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kultury w 2020 roku.

Podczas czwartkowego koncertu usłyszymy autorskie piosenki – w tym również teksty poświęcone miastu – oraz kompozycje do słów Czesława Miłosza, którego Senat RP ustanowił patronem 2024 roku.

11 stycznia o godz. 17.00, sala konferencyjna MBP.

Na wszystkie wydarzenia organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną wstęp wolny.

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze