Sparingi. Victoria Chróścice – Start Jełowa 4:1 [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior

Victoria Chróścice wygrała swój ostatni w okresie przygotowawczym sparing. Podopieczni Łukasza Kabaszyna pokonali w niedzielę Start Jełowa 4:1.

Na początku pierwszej połowy optyczną przewagę miał Start, którego piłkarze dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej znajdowali się na połowie rywala. Ostatni kwadrans przed przerwą należał już jednak wyłącznie do chróściczan.

Gracze Victorii pudłowali wielokrotnie, ale zaraz po wejściu na boisko Leonardo, zespół zdobył pierwszą bramkę. Brazylijczyk doprowadził piłkę pod końcową linię i podał płasko do Dastina Poloka, a ten dopełnił formalności.

Przed przerwą – po zamieszaniu po rzucie rożnym – Polok mógł trafić jeszcze raz, ale z zaledwie metra trafił w boczną siatkę. Chwilę później w pole karne Jełowej wparował jeszcze Guilherme, lecz jego strzał również otarł boczną siatkę.

Po przerwie bramkę Startu nieskutecznie zaatakował również Leonardo, a chwilę później jeden z piłkarzy Startu zagrał ręką i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Olejnik, ale uderzył w słupek. Oczekiwanego skutku nie przyniosła również dobitka.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na chróściczanach kilka minut później, gdy po ograniu w prawym sektorze Matei, zawodnicy z Jełowej doprowadzili do remisu.

Wynik 1:1 nie utrzymywał się jednak długo – po rzucie rożnym z 5 metrów piłkę do siatki głową skierował Tomczak. Jednak prawdziwy kunszt strzelecki kibice zobaczyli dopiero przy bramce na 3:1. Piłkę na 25. metrze przygotował sobie Dastin Polok i prawą nogą skierował ją prosto w prawe okienko. Końcowy wynik meczu ustalił Guilherme, któremu z lewej strony po ziemi zagrał Koval.

Mecz przeciwko Startowi Jełowa był ostatnim z czterech sparingów rozegranych przed startem rozgrywek IV ligi opolskiej. W poprzednich meczach kontrolnych chróściczanie kolejno przegrali 1:2 z Olimpią Lewin Brzeski oraz wygrali 3:1 z LZS-em Stary Ujazd, a także 12:0 z Piomarem Tarnów-Przywory. Pierwszy mecz ligowy Victoria zagra w sobotę (11 sierpnia) o godz. 17:00 w Namysłowie.