Victoria Chróścice przegrała w sparingu przeciwko Unii Krapkowice 0:4. Sobotnie (16 lipca) spotkanie było jednym z pięciu meczów kontrolnych, jakie przed startem Klasy Okręgowej rozegrają podopieczni trenera Kabaszyna.

Sparingi. Victoria Chróścice – Unia Krapkowice (0:4)©Bogusław Szczepaniak

Unia wyszła na prowadzenie już w 5. min. Do bramki uderzeniem po ziemi trafił Niespodziński. Drugi raz piłka w siatce Victorii wylądowała w 10. min, lecz Trińczek, który oddał strzał został złapany na spalonym.

Minutę później zagrożenie pod bramką Krapkowic mógł stworzyć Budnik, ale zbyt mocno dośrodkował. Po chwili, w kierunku bramki wyrwał się Damian Polok, lecz sędzia zasygnalizował spalonego.

W 25. min zza „szesnastki” spróbował również Szramowski, lecz źle trafił w piłkę, w efekcie czego nie doleciała ona do bramki.

Odpowiedzią gości było szybkie rozegranie piłki na przedpolu zakończone strzałem ponad poprzeczkę Matuszka.

W 38. min akcja przeniosła się pod bramkę Victorii, gdy do rzutu wolnego po faulu na Szramowskim podszedł Bartłomiej Jacek. Piłka minęła słupek.

Po chwili okazję znów mieli krapkowiczanie. Pod linię pola karnego przedarł się Dyczek, ale oddał niecelny strzał. Przed przerwą doskonałą sytuację zmarnował też Wośko, który nie dobiegł do wypuszczonej przez kolegę futbolówki.

Goście powiększyli prowadzenie w 50. min. Steczek wykorzystał dezorientację obrońców i wpakował piłkę do bramki strzeżonej od przerwy przez Patryka Walkowicza.

Kolejnego gola krapkowiczanie trafili w 61. min z rzutu wolnego po faulu na Trińczku. Stały fragment wykonywał Jakwert, który przymierzył w lewe okienko nie pozostawiając szans Walkowiczowi.

Niewiele brakowało, a po kilku minutach czwartą bramkę trafiłby… sam Walkowicz. Uderzona przez jednego z krapkowiczan piłka odbiła się od słupka, następnie od nogi Walkowicza, później znów od słupka, jeszcze raz od bramkarza i… wyleciała za linię bramkową.

Czwarty gol doszedł do skutku w 82. min, gdy z ponad 30 metrów piłkę do siatki posłał Jakwert.

Był to pierwszy sparing, jaki przed rozpoczęciem sezonu rozegrali piłkarze z Chróścic. Podopieczni trenera Kabaszyna zagrają jeszcze cztery mecze kontrolne: przeciwko Polonii Karłowice (23 lipca), Piomarowi Tarnów-Przywory (26 lipca), Skalnikowi Gracze (29 lipca) i Orłowi Źlinice (5 lub 6 sierpnia).