– Społeczeństwo zasługuje na poważne traktowanie – te słowa, za które Józef Gisman zebrał na konwencji wyborczej Mniejszości Niemieckiej gorące brawa, powinny stać się hasłem wszystkich komitetów wyborczych. Świetnie pasują do „Opolskie! Wspólna sprawa”.

Mniejszość Niemiecka wystawiła ponad 600 kandydatów w wyborach do rad gmin, powiatów, miast i sejmiku województwa, a także kandydatów na wójtów i burmistrzów miast.

Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka (KWW MN) jako nadrzędny cel stawia sobie dbałość o rozwój województwa opolskiego jako regionu otwartego, zamieszkanego przez ludzi z szerokimi kompetencjami.

KWW MN tworzą ludzie zakorzenieni w tradycji i wierze chrześcijańskiej, europejskiej kulturze rozumienia, stanowienia i respektowania prawa. Wartości chrześcijańskie są źródłem naszych działań. Są otwarci na każdego, kto szanuje godność i wolność wszystkich ludzi.   Bazując na politycznych doświadczeniach i silnych podstawach regionalnej kultury, w tym zarówno niemieckiej, jak i polskiej, oraz hołdując zasadom poszanowania prawa i porządku demokratycznego, poczuwają się do odpowiedzialności wobec społeczeństwa regionu za doskonalenie prawa i współpracę demokratyczną oraz budowę trwałych więzi w naszej małej ojczyźnie.

Rafał Bartek, lider TSKN:

„Obraz opolskiej wsi stanowi wyróżnik na tle całego kraju. Ogromny wpływ na ten wizerunek mają tradycje, wartości, ale i modele oraz wzorce przejmowane współcześnie z Zachodu. Opolskie regionalne gospodarstwa produkują zdrową żywność najwyższej jakości. Istotne w tym zakresie jest stwarzanie warunków do tego, aby opolska wieś w dalszym ciągu mogła dynamicznie się rozwijać. Dlatego też  mniejszość niemiecka zamierza dbać, aby wsparcie dotacyjne było ukierunkowane przede wszystkim na nowoczesne rolnictwo.”

Herbert Czaja:

„Służba zdrowia powinna być tematem ponadpartyjnym, bo tylko w ten sposób mamy szansę na utworzenie w Polsce systemu, który przynajmniej w połowie będzie dorównywał zachodnim standardom. Jesteśmy to winni naszym rodzinom” – mówił wicemarszałek Roman Kolek.

„Gospodarka zapewnia ludziom pracę, pozwalając planować przyszłość i dając szanse na rozwój. Najważniejszym celem MN w nadchodzącej kadencji będzie podjęcie kroków skutkujących odwróceniem bardzo negatywnego trendu, jakim jest depopulacja regionu. W tym celu chcę bazować na swym doświadczeniu przy pozyskiwaniu inwestorów zagranicznych, otwierających u nas swoje zakłady i fabryki. Dobra praca za godną zapłatę jest bowiem tym elementem, który zachęci jak największe rzesze ludzi do pozostania na Śląsku. Dlatego też nasi samorządowcy planują w nowej kadencji podjąć bardzo konkretne działania zachęcające zagranicznych inwestorów do osiedlenia się w naszym regionie” – mówiła Zuzanna Donath-Kasiura.

„Wykorzystajmy swój potencjał dla tworzenia samorządu wrażliwego, przyjaznego i otwartego na potrzeby mieszkańców” – wzywał występujący w imieniu kandydatów do samorządów powiatowych Józef Gisman.

„Chcemy gmin, które są dla ludzi i z ludźmi” – przekonywał występujący w imieniu kandydatów do rad gmin Tomasz Hubert Kandziora. „Idźmy do wyborów i głosujmy, bo to nasza wspólna sprawa” – zakończył.

„Program Mniejszości Niemieckiej to program dla wszystkich, bez względu na narodowość. To wszystko może się spełnić, jeśli 21 października pójdziemy do wyborów i zagłosujemy na KWW Mniejszość Niemiecka” – przekonywał poseł Ryszard Galla.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.