Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. została oficjalnym Mecenasem Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Uroczyste podpisanie deklaracji  współpracy miało miejsce 12 kwietnia w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Umowę w imieniu OTLiA podpisał dyrektor naczelny i artystyczny teatru, Krystian Kobyłka. Slółkę reprezentował Prezes Zarządu WiK Opole, Ireneusz Jaki. Podpisy zostały złożone przy udziale Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

Spółka Wodociągi i Kanalizacja z Opola została Mecenasem OTLiA

Jak poinformował zebranych na konferencji prasowej dziennikarzy dyrektor Kobyłka, spółka WiK od lat współpracuje z OTLiA, szczególnie wspierając  organizację „Światowego Dnia Wody”. Jest to m.in. pomoc w organizacji specjalnych warsztatów. W tym roku dzieci wraz z rodzicami i przy udziale aktorów teatru wykonywały różne maskotki związane z wodą. Wodne „dzieła” trafiły później do najmłodszych pacjentów opolskich szpitali.

Prezes spółki WiK pytany o kwotę wsparcia na rzecz OTLiA mówił o kilkudziesięciu tysiącach złotych rocznie w zależności od potrzeb. W ramach współpracy strony będą:

– Prowadzić edukację i rozwijać zainteresowanie w zakresie m.in. kultury, teatru, ochrony środowiska, dbałości o wodę i ochronę jej zasobów.

– Podejmować działania mające na celu dbałość o piękny i zrozumiały polski język ojczysty, niezbędny w aktach komunikacji społecznej.

– Kształtować pozytywne wartości artystyczne w oparciu o trzy główne wartości: dobro, prawdę i piękno.

– Podtrzymywać i upowszechniać kulturę, tradycję i dziedzictwo narodowe.

Pierwsze działania wynikające z oficjalnej  współpracy widzowie teatru będą mogli zobaczyć już we wrześniu. Teatr będzie wystawiał nowa sztukę współfinansowaną już przez spółkę WiK Opole.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie