Turniej piłki nożnej, konkurs malowania rybek dla dzieci, zawody spinningowe czy zabawa taneczna – takie i inne atrakcje czekały na festynie w Rybnej w gminie Popielów. Impreza odbyła się w sobotę (8 lipca) na boisku LKS. 

O godz. 13:00 rozpoczęły się sportowe zajęcia dla dzieci z licencjonowanymi trenerami szkoły „Masters”. Czekały zabawy z piłkami, tory przeszkód i piłkarski turniej. Zawody zaś były podzielone na dwie kategorie wiekowe: 7-9 lat i 10-12 lat.

Z kolei o godz. 14:00 odbył się turniej piłki nożnej dla dorosłych. Wzięły w nim udział cztery drużyny: LKS Rybna, LKS Start Siołkowice, Rybnios oraz LZS Popielów. Turniej był konkursem celności strzałów, a mecze trwały po 15 min. Tego dnia LKS Rybna świętował także swój sportowy sukces, czyli awans z klasy A połączony z podsumowaniem całego sezonu. Zawodnicy otrzymali upominki, a najlepsi z nich zostali wyróżnieni.

@opowiecie.info Turniej piłkarski, zawody spinningowe czy konkursy dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na festynie w Rybnej w gminie Popielów. Impreza odbyła się 8 lipca na boisku LKS. 🏆🥇 #sport #zabawa #fun #rywalizacja #wakacje #summer #lato #piłka #piłkanożna #piłkarze ♬ C.H.A.M.P.I.O.N.S – Khaled & Rodge

– Zawodnicy i zarząd LKS Rybna jednogłośnie podjęli decyzję, że nie skorzystamy w przyszłym sezonie z możliwości występów w lidze okręgowej i zostajemy w klasie A. Wywalczenie awansu jest dla nas dużym sukcesem, szczególnie w tak wyrównanej lidze, jaka była w tym roku – zaznaczał Paweł Stręg, wiceprezes LKS Rybna. – Zdajemy sobie sprawę z naszych mocnych stron, ale też z pewnych słabości. Mamy swój plan na budowę drużyny, lecz na chwilę obecną decydowanie się na awans byłby w naszej ocenie bardziej krokiem w tył niż w przód. Na awans zdecydujemy się w tym momencie, kiedy w sposób zdecydowany będziemy przerastać ligę, w której gramy. Co nie zmienia faktu, że świętujemy wywalczenie awansu.

Oprócz sportowych emocji, podczas festynu nie zabrakło innych rozrywek, takich jak: konkursu malowania rybek dla dzieci, gier i zabaw z wodzirejem  „Mironem”, zawodów spinningowych związanych z wędkarstwem, dmuchańców dla dzieci, kawiarenki z domowym ciastem, bufetu z ciepłym posiłkiem, grilla, waty cukrowej i popcornu. Ponadto wieczorem, o godz. 20:00, odbyła się zabawa taneczna.

Festyn w Rybnej został zorganizowany przez: sołectwo Rybna, LKS Rybna orz KGW Stylove z Rybnej,

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.