Stadion Victorii Chróścice gościł przede wszystkim atrakcje sportowe i rekreacyjne. Oprócz nich były też dyskoteki, występy lokalnych artystów, zabawy dla dzieci i msza na murawie.

Festyn trwał od 14 do 16 lipca, czyli w piątek, sobotę i niedzielę. Jak wiele poprzednich edycji otworzył go dziesiąty już „Bieg po chrust”. Jego uczestnicy mieli do wyboru albo bieg na 5 km, albo duathlon, czyli bieg na 5 km i przejazd rowerem na dystansie 10 km. Obie alternatywy przyciągnęły ponad 100 osób.

Po biegu odbył też mecz towarzyski, w którym występująca w 4. lidze Victoria Chróścice ugościła rywali z tego samego szczebla – Fortunę Głogówek. Zespół z Chróścic wygrał 1-0. Pierwszy dzień chróścickiego festynu zamknęła natomiast zabawa rozkręcana przez ekipę kultowej dyskoteki Mosquito.

– Festyn jak co roku udany, oczywiście króluje tu piłka nożna. Takie imprezy są potrzebne, ponieważ nie każdy na co dzień może grać na dobrze przygotowanych boiskach przeciwko dobrym zawodnikom – podkreślał Tomasz Borosz z Chróścic, uczestnik turnieju piłkarskiego. – Podoba mi się, że dyscyplin, w których można tutaj rywalizować jest więcej. Jest w czym wybierać, jest trochę rekreacji, trochę sportu i trochę zabawy. Takich imprez w okolicy powinno być więcej.

Kolejne atrakcje, szczególnie te sportowe, czekały w sobotę. Drugi dzień festynu rozpoczęły amatorskie zawody w wyciskaniu sztangi na leżąco, w których rywalizowało 8 osób. Po siłaczach zmierzyli się też miłośnicy piłki nożnej, siatkonogi i siatkówki plażowej. Pierwszy turniej zgromadził 12 drużyn, drugi 10 par, a trzeci 8 par męskich i 5 żeńskich. W ten sposób we wszystkich turniejach, konkursie podnoszenia sztangi, biegu i duathlonie wzięło udział ponad 200 osób.

– Siatkonoga to fajna forma rozrywki, będąca jednocześnie atrakcyjną odskocznią. Gramy w dwuosobowych zespołach, a żeby wygrać mecz, należy zwyciężyć w dwóch setach. Obowiązują też dwupunktowe przewagi, jak w siatkówce – tłumaczył Jakub Gola z Tułowic. – Na festyn do Chróścic przyjechaliśmy po raz pierwszy. To świetna impreza i super inicjatywa, dlatego na pewno wrócimy.

@opowiecie.info Tak wyglądały zawody sportowe podczas festynu na stadionie Victorii Chróścice. Zawody już za nami, ale cała impreza potrwa do niedzieli. Program festynu dostępny jest na portalu Opowiecie.info. #VictoriaChróścice #Chróścice #GminaDobrzeńWielki #sport #MarszałkowskiBudżetObywatelski #MBO ♬ Sport Motivation(308214) – TimTaj

W sobotę odbył się również rodzinny rajd rowerowy, którego uczestnicy wystartowali spod stadionu Victorii, przejechali przez „Prochody” do Kup. Tam przez godzinę zwiedzali Izbę Leśną przy miejscowej siedzibie nadleśnictwa, po czym wrócili do Chróścic. Jeszcze tego samego dnia na obiekcie Victorii można było obejrzeć pokaz tenisa stołowego w wykonaniu mistrzów Polski i pobawić się podczas wieczornej dyskoteki.

W niedzielę natomiast główne boisko gościło mszę na murawie, po której można było zjeść na stadionie obiad. Po południu wystąpiły zaś zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury i Orkiestra Dęta OSP Dobrzeń Wielki, a seniorzy Victorii zmierzyli się ze szczypiornistami Gwardii Opole. Ponadto dzieci bawiły się z animatorami, a trzydniowe wydarzenie zwieńczyła skierowana właśnie do najmłodszych dyskoteka.

– Pod względem sportowym to najlepsza impreza w gminie Dobrzeń Wielki. Promujemy sport, zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu. Mocno wspiera nas w tym Samorząd Województwa Opolskiego – mówiła Zuzanna Polok, skarbniczka Victorii. – Uważam, że festyn się udał. Frekwencja dopisywała nam przez całe trzy dni, od biegu i duathlonu, przez turnieje sportowe i wyciskanie sztangi, aż po mnóstwo innych atrakcji. Będziemy robić to dalej, szczególnie że odbiór naszej imprezy jest pozytywny, a osoby, które tu przyjeżdżają to nie tylko mieszkańcy Chróścic i gminy Dobrzeń Wielki.

Festyn sportowy na stadionie Victorii Chróścice został sfinansowany ze środków Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, dokładnie w ramach trzeciej edycji projektu „Aktywna integracja – łączy nas Odra”. Redakcja Opowiecie.info objęła imprezę patronatem medialnym.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.