Międzypokoleniowy turniej piłki nożnej odbył się w pierwszym dniu Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego. Sobota również będzie obfitować w sportowe emocje.

W lipcu br. gmina Popielów zdobyła II miejsce w IX Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Ostatnim wymogiem do przyznania nagrody była organizacja wydarzenia sportowego.

Dwudniowy (od 10 do 11 listopada) Piknik Sportowo-Rekreacyjny przygotowali: Gminny Związek Ludowe Kluby Sportowe, Publiczna Szkoła Podstawowa i Gmina Popielów.

W piątkowy wieczór na płycie hali sportowej spotkały się drużyny: Oldboje Popielów i reprezentanci Gminy Popielów. Trzecia drużyna nie dotarła na rozgrywki.

Panowie rozegrali cztery części meczu – każda po 10 minut. Pięciu zawodników grało w polu, a szósty bronił.

Oldboje po wygranych trzech częściach z wynikiem 4:2, stracili tytuł lidera, gdyż reprezentanci gminy wyrównali w ostatnich minutach meczu.

Rozstrzygające okazały się rzuty karne. W nich ostatecznie wygrała drużyna oldbojów.

W czasie przerw międzypokoleniowego turnieju grupa kilkunastu chłopców mierzyła się między sobą. Spotykają się regularnie na pobliskim Orliku.