Czwartkowy wieczór należał tym razem do przedsiębiorców, którzy celebrują wspólne spotkania aranżowane od lat przez Konsulat Niemiec w Opolu. Tym razem na spotkanie świąteczne zaprosiła ludzi związanych z biznesem Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Już od wielu lat palcówka konsularna w Opolu zaprasza do spotkań firmy z kapitałem niemieckim a także polskim, aby wymienić swoje doświadczenia w odniesieniu do aktualnie panujących warunków gospodarczo-ekonomicznych. Podobnie było tym razem, tylko atmosfera nieco bardziej świąteczna. Podczas świątecznego stołu gospodarczego uczestników powitali Martin Kremer Konsul Generalny z Wrocławia oraz Zuzanna Donath-Kasiura Wicemarszałek Województwa Opolskiego.

Spotkanie ludzi biznesu, czas refleksji i podsumowań

Martin Kremer Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu

-Najważniejsze, że możemy się spotkać i wymienić się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami. Znaczenie biznesu jest ogromne dla rozwoju regionu, a że region opolski rozwija się coraz lepiej nie ulega wątpliwości-podkreśliła wicemarszałkinii.

Wśród gości nie zabrakło Konsula Nikolausa Pohr,  przedstawicieli Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarczego, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej  z Wrocławia.

Okazało się, że inicjatywa od kilku już lat cieszy się ogromnym uznaniem, dlatego też każde zaproszenie zostaje podjęte dużą frekwencją osób związanych ze światem biznesu. Podczas czwartkowego spotkania goście dzielili się swoimi spostrzeżeniami, ale też i obawami co do najbliższej przyszłości. Sytuacja gospodarczo-ekonomiczna, czy rosnąca inflacja niewątpliwie nie sprzyjają interesom. Samo jednak spotkanie z przedsmakiem zbliżających się świąt wniosło wiele nadziei i optymistycznych życzeń na przyszłość.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".