Zapraszamy na spotkanie z Moniką Braun, które będzie również zakończeniem wystawy prac Miry Żelechower-Aleksiun. Spotkanie odbędzie się we wtorek (29 sierpnia) o godz. 17.00 w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce (Szpitalna 11, Opole). 

Monika Braun wydała osiem książek z pola teatru, sztuk wizualnych i historii, w tym beletryzowaną biografię „Mona. Opowieść o życiu malarki”. Książka Moniki Braun to opowieść o losach Miry Żelechower-Aleksiun, wrocławskiej artystki, która umiała malarstwem nadać niezwykły kształt własnej skomplikowanej biografii. To opowieść o poszukiwaniu tożsamości artystycznej i osobistej, o ciekawej twórczości i ekscytującym życiu. Życiu, które jednocześnie jest kwintesencją powojennych żydowskich losów w Polsce. Spotkanie poprowadzi Bogna Piter.

Dr Monika Braun – z wykształcenia aktorka, absolwentka Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej), z zawodu nauczycielka technik aktorskich i wystąpień publicznych, z pasji i pracy naukowej kulturoznawczyni i badaczka ludzkich zachowań (doktorat na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Poznańskiego), pisarka. Przez wiele lat związana z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetem SWPS i Dolnośląską Szkołą Wyższą, gdzie uczyła technik wystąpień publicznych; obecnie prowadzi zajęcia z technik prezentacji na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Pisuje teksty krytyczne do czasopism specjalistycznych i katalogów wystaw.

Spotkanie organizowane w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie plenerowej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Pełno ich nigdzie.

Spotkanie z Moniką Braun i zakończenie wystawy prac Miry Żelechower-Aleksiun

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie