St. sierż. Mateusz Krzysztowski z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku został zwycięzcą II etapu eliminacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy Roku”. Z kolei najlepszym kierownikiem rewirów dzielnicowych został podkom. Tomasz Stawiński z namysłowskiej Policji. Zwycięzcy będą reprezentować Opolszczyznę w ogólnopolskim finale zawodów w Katowicach.

We wtorek (19 września), w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, zakończył się II etap eliminacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Jednocześnie, również kierownicy rewirów dzielnicowych rywalizowali o miano najlepszego z nich. Zawody dzielnicowych składały się z dwóch konkurencji – testu wiedzy oraz symulacji przyjęcia interesanta. Kierownicy musieli wykazać się wiedzą podczas testu.

W eliminacjach udział wzięło 22 dzielnicowych z wszystkich Komend Powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. To zwycięzcy pierwszego, powiatowego etapu zawodów.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jacek Basik wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji nadkom. Szymonem Widłem wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom.

Zwycięzcą eliminacji został dzielnicowy z prudnickiej komendy st. sierż. Mateusz Krzysztowski. Na drugim miejscu uplasowała się st. post. Agnieszka Palak z KPP Nysa. Natomiast trzecie miejsce zajął mł. asp. Łukasz Piaskowy z komendy w Namysłowie. Z kolei najlepszym kierownikiem okazał się podkom. Tomasz Stawiński z KPP Namysłów, drugi był sierż. sztab. Dawid Wyrwych z KPP Strzelce Opolskie, na trzecim miejscu uplasował się asp. sztab. Andrzej Mroczko z kędzierzyńsko-kozielskiej Policji.

Pierwsza dwójka w rywalizacji dzielnicowych reprezentować będzie nasze województwo na zawodach ogólnokrajowych, które odbędą się w połowie października w Katowicach. Tam również zwycięzca zawodów kierowników rewirów powalczy o miano najlepszego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników.

Inf. fot. KWP Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie