Hucznie i z radością obchodzono w Karłowicach 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchodach uczestniczył wójt Duszyński i wójt elekt Stelmach. 

Gminna uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafialnym kościele pw. św. Michała Archanioła. W Domu Kultury rozpoczęło się radosne świętowanie z życia w wolnej i niepodległej Polsce. Wspólnie z zespołem „Lira” odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego.

Stanisław Szynkowski przywitał włodarza gminy Dionizego Duszyńskiego, wójt elekt Sybillę Stelmach, radnych poprzedniej i nowej rady gminy, kombatanta Jana Tokarczyka i żony kombatantów, przedstawiciela Samorządu Województwa Opolskiego oraz mieszkańców całej gminy Popielów.

Wójt Duszyński korzystając z okazji podziękował mieszkańcom za lata pracy na rzecz małej ojczyzny oraz całego kraju. Jego 32-letnia praca na rzecz gminy Popielów była tylko częścią pięknej niepodległości tych miejscowości. Odchodzący włodarz ze wzruszeniem powiedział do swoich mieszkańców: „Warto było dla Was pracować”. Ci w ramach wdzięczności za przepracowane lata i służbę ich wsiom nagrodzili wójta gromkimi owacjami na stojąco.

Duszyński poinformował, że 23 listopada o godz. 15:00 w Urzędzie Gminy Popielów nastąpi oficjalne ślubowanie nowych radnych oraz nowej wójt. Obecny włodarz pogratulował Stelmach wygranej i życzył wszelkiej pomyślności na nowym stanowisku. Wójt elekt zabierając głos podziękowała całej społeczności za zaufania i obiecała, że nie zawiedzie mieszkańców. Zaprosiła również wszystkich do pomocy, bo jak podkreśliła najwięcej korzyści przynosi praca „z ludźmi i dla ludzi”. Głos zabrała także nowo wybrana radna, Janina Piekarz, która pogratulowała nowej wójt oraz podziękowała odchodzącemu wójtowi.

O część artystyczną zadbali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Karłowicach, którzy wspólnie z zespołem „Lira” przygotowali historyczną podróż w czasie. Kilka wejść miała orkiestra dęta z Łowkowic k. Kluczborka, która wygrywała patriotyczne pieśni. Organizatorem gminnego święta „Stulecie Niepodległości” było Stowarzyszenie Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej im. ks. dr Jana Dzierżona.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie