W ubiegłą sobotę (31.08.19) ponad 400 osób bawiło się, rywalizowało, grało w siatkówkę i oglądało występy Pana Li na trzecim Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Stora Enso Wood Products z Murowa
Była to także okazja do porozmawiania z Maciejem Truszczyńskim, dyrektorem tartaku w Murowie na temat planów rozwojowych zakładu oraz polityki prospołecznej
Fantastycznie przygotowana impreza. Dużo atrakcji, właściwie każdy znajdzie coś dla siebie
O to nam chodzi. Pracownicy powinni się tu czuć swobodnie. Jest to trzecia edycja. Wcześniej była impreza związana z otwarciem tartaku po modernizacji. Celem tej jest spotkanie w zespole takim jak pracujemy na codzień, ale nie w warunkach pracy, gdzie każdy dba o wynik, gdzie nie ma czasu na swobodne rozmowy. Tu spotykamy się w luźnych strojach, bawimy się, jemy, rywalizujemy w konkursach. Ponadto ważne jest to, że pracownicy przychodzą z żonami, mężami, dziećmi i nawiązują troche inne relacje, prywatne.
Stora Enso w Murowie wchodzi w skład dużej międzynarodowej korporacji. Jako jedyni w Polsce zajmują się obróbką drewna. W Ostrołęce działa papiernia, a pod Poznaniem produkuje się opakowania – palety do pakowania dużych gabarytowo rzeczy.
W Murowie powstają, znane na całym świecie, belki klejone konstrukcyjnie standaryzowane pod względem wytrzymałości. Doskonale sprzedają się w Japonii. Tartak sprzedaje także różne rodzaje tarcicy wykorzystywanej w produkcji elementów konstrukcyjnych, mebli, drzwi, okien, w szeroko pojętym budownictwie.
Tartak w Murowie działa od 1952 roku. Na przełomie 2006 i 2007 Stora Enso kupiła zakład i zaczęła produkcję. 10 lat później przystąpiła do modernizacji i z końcem 2016 roku całość przedsiębiorstwa została zmodernizowana i doinwestowana.
Zakład jest nowoczesny technologicznie, odpowiedzialny za stan środowiska naturalnego i aktywnie angażuje się w sprawy lokalne.
– Tak, jesteśmy aktywni społecznie – zbudowaliśmy wiatę dla dzieci z Zespołu Szkół Niepublicznych w Kup, organizujemy zawody wędkarskie dla wychowanków domu dziecka, dofinansowujemy remonty obiektów sakralnych i festyny, kupujemy sztandary dla szkół, wspomagamy weekendowe i wakacyjne wyjazdy. W zeszłym roku dotowaliśmy zakup wozu strażckiego, nasza straż zakładowa bierze udział w akcjach ratunkowych na terenie gminy. Wreszcie, proszę zauważyć tę ogromną ścianę. Ma uchronić mieszkańców przed hałasem, który zakład generuje.