Coroczne Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze o puchar wójta, w gminie Pokój, tym razem odbyły się w Domaradzu. Swoje umiejętności oraz sprawność fizyczną, w licznych konkurencjach, zaprezentowało wiele drużyn.

Strażacy z gminy Pokój konkurowali między sobą na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

W niedzielę (7 maja) na stadionie sportowym w Domaradzu odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze o puchar wójta gminy Pokój. Udział w zawodach wzięli: OSP Domaradz, OSP Domaradzka Kuźnia, OSP Fałkowice, OSP Pokój, OSP Zawiść, OSP Lubnów.

@opowiecie.info #straż #strażpożarna #strażpożarna998🚨🚒❤ #strażpożarnażyciem #zawodystrażackie #zawodystrażackie🚒🚨 #zawodystrażackie2023 #sztafeta #bojówka #bieg ♬ Play with Fire (feat. Yacht Money) – Sam Tinnesz

Wydarzenie rozpoczęła zbiórka drużyn na boisku o godz. 14.00, później doszło do oficjalnego rozpoczęcia zawodów, a o 14.30, strażacy zaczęli swoje zmagania.

Na miejscu dostępny był także bufet, w którym można było zakupić kiełbaski z grilla, frytki, zapiekanki, ciasto oraz napoje zimne i gorące.

Wyniki zawodów poniżej:

Seniorzy

I miejsce – OSP Domaradzka Kuźnia

II miejsce – OSP Domaradz

III miejsce – OSP Pokój

IV miejsce – OSP FAŁKOWICE

V miejsce – OSP Zawiść

VI miejsce – OSP Lubnów

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) chłopcy 16-18 lat

I miejsce – OSP Domaradzka Kuźnia

II miejsce – OSP Pokój

III miejsce – OSP Domaradz

Kobiety

I miejsce – OSP Domaradzka Kuźnia

II miejsce – OSP Fałkowice

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) chłopcy 12-15 lat

I miejsce – OSP Pokój

II miejsce – OSP Lubnów

III miejsce – OSP Fałkowice

Dziewczęta 12-15 lat

I miejsce – OSP Domaradzka Kuźnia

II miejsce – OSP Pokój

II miejsce – OSP Domaradz

Strażacy z gminy Pokój konkurowali między sobą na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

Po zawodach, pierwszym miejscom wręczone zostały puchary. Także w imieniu Marszałka Województwa – Andrzeja Buły, radny gminy – Tomasz Krystosek, przekazał wygranym drużynom nagrody w postaci węży strażackich.

Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła objął ro wydarzenie patronatem honorowym. Wydarzenie współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".