Strażacy z gminy Dobrzeń Wielki rywalizowali podczas zawodów sportowo-pożarniczych [GALERIA, AUDIO]

© Tomasz Chabior

21 drużyn z czterech miejscowości wystartowało w zawodach sportowo-pożarniczych gminy Dobrzeń Wielki. Najwięcej trofeów (3) zgarnęła Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzeniu Wielkim. Zmagania z trybun oglądało ponad 500 osób.

– mówi Krystian Kupczyk, organizator zawodów i dyrektor OSP w Chróścicach.

Na stadionie Victorii Chróścice rywalizowali reprezentanci i reprezentantki Ochotniczych Straży Pożarnych w Chróścicach, Dobrzeniu Wielkim, Dobrzeniu Małym i Kup. Gościnnie na zawodach wystąpiło także OSP w Czarnowąsach, które od początku 2017 roku należą do Opola. Drużyna nie była jednak klasyfikowana.

Strażacy w każdym wieku rywalizowali ze sobą w ośmiu kategoriach – Harcerskie Drużyny Pożarnicze dla chłopców młodszych, Harcerskie Drużyny Pożarnicze dla chłopców, Harcerskie Drużyny Pożarnicze dla dziewcząt, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dla chłopców, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dla dziewcząt oraz seniorzy, seniorki i oldboje.

Na wynik końcowy danego zespołu składała się suma czasów uzyskanych w dwóch konkurencjach – sztafecie z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. W pierwszej z nich startowało siedmiu zawodników i każdy z nich musiał przebiec 50 metrów pokonując m.in. płotki, drewniane ściany i równoważnie. Druga polegała na doprowadzeniu węża gaśniczego do wyznaczonego miejsca i strąceniu stamtąd strumieniem wody tarczy i czterech pachołków.

WYNIKI:

Harcerskie Drużyny Pożarnicze (chłopcy młodsi)
1. OSP w Dobrzeniu Wielkim
2. OSP w Chróścicach

Harcerskie Drużyny Pożarnicze (chłopcy)
1. OSP w Dobrzeniu Małym
2. OSP w Kup

Harcerskie Drużyny Pożarnicze (dziewczęta)
1. OSP w Kup

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (chłopcy)
1. OSP w Kup
2. OSP w Chróścicach

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (dziewczęta)
1. OSP w Dobrzeniu Wielkim
2. OSP w Chróścicach

Seniorzy
1. OSP w Dobrzeniu Wielkim
2. OSP w Chróścicach
3. OSP w Kup
4. OSP w Dobrzeniu Małym

Seniorki
1. OSP w Chróścicach
2. OSP w Dobrzeniu Wielkim

Oldboje
1. OSP w Dobrzeniu Małym
2. OSP w Dobrzeniu Wielkim
3. OSP w Kup
4. OSP w Chróścicach

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.