W Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbyła się gala podsumowująca 20. Opolski Festiwal Nauki. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został także konkurs Lingua Fest.

Lingua Fest to konkurs wokalno-językowy. W tym roku wybory uczestników padały nie tylko na piosenki w języku angielskim, jak miało to miejsce przez ostatnie lata, lecz decydowano się także na język francuski, ukraiński, czy hiszpański.

I miejsce – Natalia Piekielny “Dreniere danse” ( L.O. 2 W Kędzierzynie – Koźlu)

II miejsce – Patrycja Dorosiewicz “My arms” (Uniwersytet Opolski)

III miejsce – Bartosz Bednarski “Plaisir D’amour” ( L.O. 8 w Opolu)

wyróżnienie – Jana Ptasznik “Sofia” (uczennica szkoły podstawowej)

wyróżnienie – Alicja Dereda i Michał Mikrut “If the world was ending” (L.O. 5 w Opolu)

wyróżnienie – Daria Kryworokcho “Jak u nas na Ukrainie” (L.O. 5 w Opolu)

Podczas gali wręczone zostały także liczne certyfikaty i podziękowania dla współorganizatorów, koordynatorów, wykładowców i studentów zaangażowanych w organizację Opolskiego Festiwalu Nauki.

Opolski Festiwal Nauki to przedsięwzięcie, które trwa od 25.11.2022-30.06.2023, a w jego organizację zaangażowanych jest wiele osób, za co dziś chcemy bardzo podziękować – mówiła dr Katarzyna Książek, koordynator Opolskiego Festiwalu Nauki

Zobacz także: Kopernik na Placu Kopernika. XX Opolski Piknik Naukowy

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".