Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, zwanej „królową sportu”, odbywały się w ten weekend w Lublinie. Po ostatnim dniu zmagań wracamy do Opola z naręczem medali.

Biegi

W biegach indywidualnych Hubert Olczyk zajął 7. miejsce, co dało mu brąz w kategorii „Uczelni Technicznych” (UTE). Katarzyna Siewruk ukończyła bieg na 18. miejscu, co wyprowadziło ją na III miejsce (brąz) UTE.

Kobiety wywalczyły dla KU AZS Politechniki Opolskiej złoto w UTE! Sztafeta 4×100 m w składzie: Nicola Stokłosa, Magdalena Sobek, Dominika Włochowicz, Katarzyna Siewruk z czasem 49,59 s zajęły 8. miejsce, co dało kobietom złoto UTE właśnie.

Sztafeta 4×100 m w składzie: Paweł Basałygo, Błażej Sobczak, Jacek Chochorowski, Hubert Olczyk osiągnęli wspólnymi siłami czas 42,02 s, dzięki czemu zdobyli brązowy medal w klasyfikacji ogólnej, za to złoto w kategorii UTE! To fantastyczny wynik naszych lekkoatletów.

Sztafeta 4×400 m w składzie: Hubert Olczyk, Rafał Jurczyński, Aleksander Kupczak, Filip Buchert osiągnęli na danym dystansie czas 3:17,70, co dało im 3. miejsce na podium oraz srebro w kategorii Uczelni Technicznych.

Rzut dyskiem

Bartłomiej Stój zdobył złoto w rzucie dyskiem, kończąc najlepszą próbę wynikiem 56.75 m, co dało naszemu klubowi trzecie już złoto w kategorii Uczelni Technicznych.
Joanna Gałaj w kategorii UTE wywalczyła srebro, a w klasyfikacji ogólnej kobiet była 7.

Pchnięcie kulą

Bartłomiej Stój w pchnięciu kulą zajął 4. miejsce, o włos od podium, z wynikiem 16,23 m. Na pocieszenie otrzymał on dla klubu złoto w kategorii UTE. Rafał Ciszewski wywalczył 12. miejsce w tej konkurencji.

Skok w dal mężczyzn

Dwa miejsce na podium zajęli nasi zawodnicy w skoku w dal mężczyzn: Jacek Chochorowski (2. miejsce) oraz Paweł Basałygo (3. miejsce). Z wynikami kolejno 7,18 i 7,14 m pokazali rywalom, na co stać KU AZS PO. Dzięki tym wynikom zdobyli także srebro i brąz w UTE.