Już za tydzień będziemy cieszyć się Świętami Wielkanocnymi, dlatego niedzielny jarmark w Dobrzeniu Wielkim był okazją do zakupu świątecznych ozdób, dekoracji i rękodzieła. Do tego nie zabrakło innych atrakcji, takich jak rodzinne warsztaty czy konkursy z nagrodami.

Jarmark Wielkanocny odbył się w Niedzielę Palmową, która w tym roku wypadła 24 marca. Odwiedzający mieli do dyspozycji stanowiska z różnorodnymi świątecznymi rzeczami, które zachwycały pięknem i oryginalnością. Wiele z nich było robione własnoręcznie, przez co ich unikatowość była bardzo wysoka. Łącznie goście mieli do dyspozycji  8 stanowisk.

– Tradycyjnie  w Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Jarmark Wielkanocny. Mamy ciekawe stanowiska, a oprócz tego konkursy. Są one co roku i zawsze cieszą się dużą popularnością. Coraz więcej twórców chce w nich uczestniczyć, co widać w gablocie, ile mamy wystawionych pisanek i kroszonek – mówił Piotr Szafrański, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. – Oprócz tego są tutaj rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, na których chętnych też nie brakuje. Można więc spędzić tę Niedzielę Palmową w miłej atmosferze, napić się kawy, skosztować ciasta i zrobić sobie małe bądź większe zakupy świąteczne.

@opowiecie.info Wielkanocne ozdoby, dekoracje i konkursy z nagrodami. To wszystko podczas Jarmarku Wielkanocnego w Dobrzeniu Wielkim, który odbył się w Niedzielę Palmową – 24 marca. 💮🥚 #gminadobrzeńwielki #wielkanoc #jarmark #ozdobywielkanocne #rekodzielo #sztuka ♬ positive, confident, present, progress, corporate VP(1518395) – KosukeKawaguchi

W trakcie trwania jarmarku rozstrzygnięto zwycięzców dwóch wielkanocnych konkursów: „Kroszonka – Pisanka – Oklejanka” oraz „Najlepszy wypiek świąteczny”.

„Kroszonka – Pisanka – Oklejanka”

1. miejsce: Maria Maciak, technika oklejanki
1.. miejsce: Wiesław Żytkiewicz, technika pisanki

2. miejsce: Dorota Grabiec, technika pisanki
2. miejsce: Wiesława Grzybowska, technika pisanki
2. miejsce: Elżbieta Chromik, technika pisanki

Technika rytownicza 

1. miejsce: Grażyna Fila
1. miejsce: Adrianna Kozyra
1. Patryk Blania

2. miejsce: Magdalena Poprawka
2. miejsce: Irena Zawadzka

– Brałam udział w konkursie kroszonkarskim i przyjechałam na jego rozstrzygnięcie. Bardzo podoba mi się to, że można tutaj kupić tak piękne rzeczy, ręcznie robione i to tak tanio. Uwielbiam rękodzieło, jestem fanką zdobienia jaj metodą rytowniczą, właśnie kroszonek, ale pisanki oczywiście też są piękne – przyznała Grażyna Fila, która zajęła 1. miejsce w konkursie zdobienia jej metodą rytowniczą. – Ogólnie wszystko to, co tradycyjne jest niesamowite. Tak się składa, że co roku nabywam coś nowego, bo rzeczy są przepiękne, ręcznie robione, ich wykonanie zajmuje mnóstwo czasu. Naprawdę warto uczestniczyć w takich wydarzeniach.

Podczas jarmarku można było spotkać się z twórcami ludowymi i rzemieślnikami. Niektórzy z nich od lat zajmują się rękodziełem i naturalnymi wyrobami. Asortyment dostępny na stanowiskach był bardzo różnorodny, co przełożyło się na zainteresowanie jarmarkiem i sporą frekwencję.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.