Pielgrzymka diecezji świdnickiej po raz 14. wyruszyła na Jasną Górę, by uczcić Maryję. Tę noc pielgrzymowicze spędzili na popielowskim boisku, a z rana z pieśnią na ustach wyruszyli w kierunku Laskowic.

Wierni z metropolii wrocławskiej wczoraj w godzinach popołudniowych zatrzymali się na murawie boiska bocznego w Popielowie. W piąty dzień swojej pielgrzymki pokonali oni 29 kilometrów. Z radością śpiewali oni pieśni religijne, a także piosenkę Zenona Martyniuka. Przeredagowali  słowa „Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem” na cześć Maryi i śpiewali „Przez twe oczy, te oczy Maryjo oszalałem”. Wieczorem odprawili nabożeństwo, w którym uczestniczyło także kilku parafian z Popielowa.

Pielgrzymi jeszcze przed pierwszym pianiem koguta wyruszyli do Laskowic. Pokonają dziś 32. kilometrowy odcinek. Na czele pierwszej grupy, a jednocześnie całej pielgrzymki szły osoby, które niosły krzyż oraz obraz Czarnej Madonny. A za nimi kolejno sześć grup: Świdnica i okolice, Ziemia Dzierżoniowska, Ziemia Kłodzka, Ziemia Ząbkowicka, Grupa św. ojca Pio i Ziemia Wałbrzyska.

Jedni powitali Jezusa piosenką „Oto jest dzień”, a inni odmawiali poranne modlitwy. Każdy mieszkaniec, który stał przy swojej posesji bądź wypatrywał w oknie mógł liczyć na życzliwy uśmiech i pomachanie ręką.

Do celu, jakim jest Jasna Góra, pozostało im jeszcze pięć dni. Nocować będą w miejscowościach: Laskowice, Łomnica, Cisie i Kawodrza. Łącznie pokonają oni ponad 250 km. Wśród pielgrzymujących są młodzi, starsi, dzieci, niepełnosprawni, księża, siostry zakonne, a wszystkim uświęca jeden cel – powierzenie się Maryi.

Tegoroczna edycja pielgrzymki odbywa się pod hasłem „Totus Tuus”. Zbiegła się z 100. rocznicą objawień fatimskich, 300. rocznicą koronacji Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze oraz koronacją Matki Bożej Świdnickiej w Katedrze Świdnickiej.

Fot.: Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie