Kolejna edycja Świątecznego Kiermaszu Mikołajkowego połączonego z finałem zbiórki prezentów dla Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu przyciągnęła wiele osób. W sobotę (3 grudnia) od godz. 16:00 można było już w pełni rozkoszować się świąteczną atmosferą, która rozchodziła się na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karłowicach. 

Lista podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu objęła ponad 20 dzieci. W pomoc zaangażowali się nie tylko mieszkańcy gminy Popielów, lecz również i innych miejscowości, którzy przez ostatnie tygodnie przynosili podarunki dla potrzebujących.

– 5 lat temu pierwszy raz zaczęłam zbiórkę prezentów dla naszych podopiecznych. Wtedy to upominków wcale nie było aż tak dużo – mówiła Edyta Choloniewska, inicjatorka i organizatorka zbiórki prezentów dla Domowego Hospicjum w Opolu. – Z roku na rok zaś przybywało chętnych do pomocy i mieliśmy coraz więcej pracy przy rozwożeniu podarunków. Taka praca daje ogromną radość i poczucie spełnienia. Angażowanie się w akcje charytatywne to wspaniała sprawa. W tym, jak i w zeszłym roku razem z OSP Karłowice, postanowiliśmy uhonorować zakończenie zbiórki prezentów i połączyliśmy ją ze Świątecznym Kiermaszem Mikołajkowym. 

Przy stoiskach można było kupić pierogi z kapustą i pierogi ruskie, czerwony barszcz, ciasto, świąteczne pierniczki, miody, kiełbaski, suszone mięso i inne swojskie wyroby. Oprócz tego, każdy uczestnik wydarzenia mógł nabyć różnorodne ozdoby i dekoracje świąteczne, ręcznie wykonywane przez wystawców.

– Takie wydarzenie łączy sołectwa i mieszkańców różnych miejscowości. Tradycyjnie grudzień stał się już czasem niesienia pomocy i dzielenia się upominkami z innymi. Tak więc jest i u nas – zaznaczył Rafał Maćków, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Karłowicach. – Zebraliśmy dużo prezentów dla potrzebujących dzieci, a frekwencja na dzisiejszym kiermaszu dopisuje. Jest zatem z czego się cieszyć. 

Świąteczny Kiermasz Mikołajkowy nie mógł odbyć się bez Świętego Mikołaja, który odwiedził wszystkich uczestników wydarzenia. Ponadto nie zabrakło również innych atrakcji np. malowania twarzy czy ogniska.

Finał zbiórki prezentów dla Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu połączonego ze Świątecznym Kiermaszem Mikołajkowym zorganizowali m.in.: jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karłowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Karłowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Kurzniach, sołectwo Kuźnica Katowska i sołectwo Dobrzyń. W tym roku w wydarzeniu gościnnie uczestniczyło również OSP Mąkoszyce i OSP Czepielowice. Ponadto świąteczną imprezę sponsorował Zakład Przetwórstwa Mięsnego ,,Bocian” w Karłowicach.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.