Szczypiornistki TOR-u Dobrzeń Wielki pewnie pokonały JKS II Jarosław [AUDIO]

© Tomasz Chabior

28:16 – takim wynikiem zakończył się mecz 2. ligi kobiet, w którym TOR Dobrzeń Wielki bez problemów pokonał u siebie JKS II Jarosław.

– mówi Andrzej Motyka, trener dobrzeńskich piłkarek.

Od samego początku dobrzeńskie szczypiornistki prezentowały wyraźnie wyższy poziom od rywalek z Jarosławia. Pierwszą bramkę w 2. minucie zdobyła Paulina Kuchczyńska i do samego końca spotkania TOR utrzymywał prowadzenie.

Dobrzenianki przez godzinę gry zdobyły 28 bramek – 14 w pierwszej połowie i drugie tyle po przerwie. Jarosławiankom obronę TOR-u udało się sforsować tylko 16 razy – sześciokrotnie przed przerwą i dziesięciokrotnie w drugiej części meczu.

Pod bramką rywalek szczególnie wyróżniały się Paulina Kuchczyńska z TOR-u i Olga Kozdrowicz z Jarosławia, które na listę strzelczyń wpisywały się najczęściej, bo aż 10 razy każda z nich. Oprócz Kuchczyńskiej rzadko myliła się także inna podopieczna Andrzeja Motyki – Joanna Kapuścik, która do bramki trafiła 6 razy.

W bieżącym sezonie piłkarki ręczne z Dobrzenia Wielkiego rozegrały 9 meczów – wygrały tylko 3 z nich, pozostałe przegrywając. W 2. lidze kobiet gr. 4 występuje 8 drużyn z Opolszczyzny, Śląska, Małopolski i Podkarpacia. TOR zajmuje dopiero 7. lokatę wyprzedzając jedynie JKS II Jarosław. Przed dobrzeńską drużyną plasują się natomiast Start Pietrowice Wielkie (6.), Start Michałkowice (5.), Imperium FutureNet II Katowice (4.), Cracovia 1906 Kraków (3.), SPL Handball Rzeszów (2.) i Zgoda Ruda Śląska (1.).

TOR Dobrzeń Wielki – JKS II Jarosław 28:16 (14:6)

TOR: Florianowicz (1), Gawlik (3), Kuchczyńska (10), Kapuścik (6), Kokot (3), Koza, Bucyk Małgorzata, Nadolna, Bucyk Patrycja (5), Chochorowska. Trener: Andrzej Motyka.

JKS: Wojtaszek (2), Piorun (1), Naleśniak, Kozdrowicz (10), Łyżeń, Mitura, Czwałga, Ulma, Bartoszek (2), Teper (1), Szot, Lasek. Trener: Marzanna Ulma.

Sędziowie: Monika Bązi, Melania Kessler