Wygrywając trzy sety kolejno do 16, 18 i 16 siatkarki Uni Opole ograły u siebie 3-0 Grupę Azoty Akademię Tarnów. Mecz odbył się opolskiej Stegu Arenie we wtorek (12.12) w ramach 11. kolejki Tauron Ligi.

W pierwszym secie aż do remisu 8-8 nie było wiadomo, w którą stronę potoczy się jego dalsza część. Wtedy jednak „Wilczyce z Opola” uderzyły i kilka minut później było już 17-12, potem też 22-13,  a następnie 23-14. Wreszcie też zdobyły punkt na 25-16 i objęły prowadzenie 1-0 w całym spotkaniu.

Początek kolejnej odsłony należał jednak do tarnowianek, przynajmniej do wyniku 17-17. Do tamtej chwili Uni było w roli goniącej, a Akademia uciekającej drużyny. Od wspomnianego remisu role się odwróciły i to opolanki posiadały przewagę nad rywalkami. I tym razem zwyciężyły – 25-18, było więc już 2-0.

Trzecia część stała się ukoronowaniem poprzednich dwóch. Odkąd „Wilczyce” objęły prowadzenie 4-3, nie wypuściły go aż do końca pojedynku. Zwiększały tylko przewagę, aż w kulminacyjnym momencie było to 12 punktów. Opolanki wygrywały wtedy 24-12, po czym straciły 4 „oczka” z rzędu, a następnie zdobyły jedno na wagę triumfu.

Po 11. kolejce Uni Opole zajmuje 8. miejsce w tabeli Tauron Ligi. Ma 13 punktów, które zdobyło w czterech wygranych i siedmiu przegranych meczach. Kolejne starcie opolanki również rozegrają u siebie. W poniedziałek, 18 grudnia o godz. 16.00, ugoszczą trzecią w stawce Stal Bielsko-Biała.

Uni Opole – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3-0
(25-16, 25-18, 25-16)