323 artystów rywalizowało w 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Tanecznej Pląsowadła. Impreza trwała dwa dni – w sobotę (22 kwietnia) i w niedzielę (23 kwietnia) w sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. 

Na festiwalu zostały zaprezentowane różne style taneczne. Były to przede wszystkim: jazz dance, ballet/neoklasyka, ballet-pointé, folk, show dance/fantasy i modern and contemporary dance. Całą imprezę podzielono na kilka bloków. Po każdym z nich następowały obrady jury, a potem ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie nagród.

W sobotę (22 kwietnia) tańczono w kategorii grand prix – pasja, a w niedzielę (23 kwietnia) w kategorii grand prix – hobby. Co więcej, do każdego rodzaju tańca przydzielono również kategorie wiekowe: mini kids, children, juniors i olders 1 .

– Ogólnopolski Festiwal Sztuki Tanecznej Pląsowadła ogarnia swoim zasięgiem coraz więcej miast i regionów Polski. Rozrasta się w szczególności pod względem tańca klasycznego – mówiła dr Alicja Iwańska, koordynatorka i pomysłodawczyni festiwalu. – W ubiegłych latach mieliśmy bardzo skromne kategorie taneczne, a w tym roku mogliśmy zrobić jeden duży blok z tancerkami tańca klasycznego. Widać więc, że zapotrzebowanie jest ogromne. Ponadto tutaj, na naszym terenie, nie ma takiego konkursu, w którym osobno byłaby klasyka. Tak że bardzo nas to cieszy, że wypełniliśmy tę lukę.

 

@opowiecie.info 323 artystów rywalizowało w 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Tanecznej Pląsowadła. Impreza trwała dwa dni – w sobotę (22 kwietnia) i w niedzielę (23 kwietnia) w sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim 💃🕺 #taniec #dance #tancerze #tancerka #tancerz #festiwaltańca #muzyka #music #zawodytaneczne #zawodytaneczne2023 @Gminny Ośrodek Kultury Dobrzeń ♬ dance(256762) – TimTaj

Konkurs taneczny odbył się z udziałem solistów, duetów, triów i grup, którzy przybyli do Dobrzenia Wielkiego z całej Polski, m.in.: z Wrocławia, Oławy, Katowic, Bytomia, Bielsko-Białej, Warszawy, Głogówka, Opola czy Kluczborka. Oczywiście nie mogło zabraknąć Grupy Baletowej Arabesque z Dobrzenia Wielkiego.

– Dzisiaj tańczyło mi się bardzo dobrze. Scena była tylko odrobinę za śliska, ale myślę, że to nie przeszkadzało i było w porządku – zaznaczyła Hanna Gabryś, tancerka Polly Art Academy z Opola – Tańczyłam mini formację jezz, formację show dance i solówkę show dance. Tę choreografię trenowałam mniej więcej od grudnia, dlatego myślę, że udało mi się wszystko dobrze wypracować.

W ciągu dwóch dni na scenie sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wilekim zaprezentowało się 323 artystów. Zachwycili oni jury i publiczność nie tylko profesjonalnym podejściem do tańca, ale także pięknymi strojami i gracją. Występy tancerzy oceniała przewodnicząca jury – Maria Kijak-Rakowska oraz członkinie jury – Dominika Leśniowska-Pawlik i Iwona Tchórzewska.

Grand prix – pasja

zespół:
Studio Tańca Piruet Atve z Oławy

solista:
Łucja Konieczniak (Studio Tańca Piruet Atve z Oławy)

Grand prix – hobby

solistka:
Ewa Kłoda (Zespół Tańca Nowoczesnego Tess z Tarnowskich Gór)

duet:
Anna Kasprzak i Karolina Marszołek (Grupa Baletowa Arabesque z Dobrzenia Wielkiego)

 

Wyniki Grup Baletowych Arabesque:

Ballet/Neoklasyka hobby:
Solo: Maria Kołodziej V miejsce, Amelia Waindok VIII miejsce
Duet/Trio: Pola Piegza i Maria Kołodziej II miejsce, Karolina Marszołek, Karolina Szafrańska i Jagoda Skałka II miejsce

Ballet Pointe:
Solo: Anna Kasprzak I miejsce
Duet: Anna Kasprzak i Pola Piegza I miejsce

Folk:
solo: Anna Kasprzak I miejsce
Duet: Zofia Witkowska i Amelia Waindok – III miejsce

Ballet/Neoklasyka Grupy:
GB ARABESQUE-BABY II – I miejsce, GB ARABESQUE-BABY I – II miejsce, GB ARABESQUE – III miejsce

Jazz Dance:
Solo: Zofia Witkowska II miejsce
Duet: Karolina Szafrańska i Jagoda Skałka II miejsce

Show Dance/Fantasy
duet: Anna i Karolina Marszołek I miejsce

Modern &Contemporary Dance Group:
GB ARABESQUE-MIX III miejsce

Nagroda dla najmłodszego uczestnika Festiwalu: 

Jagoda Grubecka , GB ARABESQUE – BABY  II miejsce

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Tanecznej Pląsowadła został zorganizowany przez Komitet Organizacyjny Festiwalu Grupy Baletowej Arabesque i Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Portal i miesięcznik Opowiecie.info sprawował patronat medialny nad tym wydarzeniem.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.