Zawodniczki Uni Opole powtórzyły wynik z listopadowej 2. kolejki i tym razem – już w 13. kolejce – pokonały Radomkę Radom 3-1 po raz drugi w sezonie. Mecz rozegrano w czwartek, 26 stycznia, w opolskiej Stegu Arenie.

Początek pierwszego seta to wyrównana walka ze wskazaniem na radomianki, ale jedynie do wyniku 8-8. W tamtej chwili role się zamieniły i to nie Uni goniło przyjezdne, lecz odwrotnie. Gospodynie utrzymywały przez chwilę jednopunktową przewagę, którą raz po raz powiększały do dwupunktowej, a po serii 4 „oczek” prowadziły już 16-11. Po kolejnych skutecznych ciosach wygrywały zaś 17-13, 18-14, 19-14, 20-15, 21-16 i 22-17, po czym Radomianka zdobyła 3 punkty z rzędu i było 22-20. W końcówce opolanki zdobyły jednak 3 „oczka”, a ich rywalki 1, wobec czego te pierwsze wygrały 25-21.

W drugiej odsłonie „Wilczyce” chroniły swoje pole już o wiele lepiej niż w pierwszej i wygrały ją 25-16. Jednak początek seta nie był dla nich zbyt optymistyczny: po kilku minutach gry przegrywały bowiem 1-4. Mimo to szybko się podniosły i po serii 4 punktów prowadziły już 5-4. Od tamtej chwili dały się dogonić tylko dwa razy: na 5-5 i 7-7. Potem do samego końca seta jedynie wygrywały, sukcesywnie powiększając zapas nad Radomką. Grając skutecznie w ataku i równie solidnie w odbiorze nie miały innego wyjścia niż przypieczętować wynik 2-0.

W trzeciej odsłonie skuteczniejsze były już rywalki. Uni otworzyło ją punktem na 1-0, ale jak Radomka wyrównała na 1-1, tak nie dopuściła opolanek do prowadzenia aż do wyniku 19-18. Mogło się wtedy wydawać, że gonitwa dobiegła końca i to chwila, w której „Wilczyce” ruszają po triumf bez straty seta. Tak się jednak nie stało, bowiem kolejnych 5 punktów należało do przyjezdnych i było już 19-23. Wobec 2 „oczek” wywalczonych od tej pory przez Radiomiankę i 3 przez Uni set zamknął wynik 25-22 dla tych pierwszych.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i opolskie siatkarki w czwartym secie postawiły kropkę nad „i”. Zrobiły to w świetnym stylu, cały czas panując nad rywalizacją. Po serii 3 punktów dającej im wynik 12-7, a potem jeszcze serii 4 „oczek” na 18-10, chyba mało kto wątpił w sukces Uni. Choć potem wymiana między rywalizującymi ekipami była nieco intensywniejsza, to nie przeszkodziło „Wilczycom” zatriumfować 25-18 w secie i 3-1 w meczu.

Pokonując Radomkę Radom siatkarki Uni Opole poprawiły swoją sytuację w tabeli. Wiąż są w jej dole, zajmują bowiem przedostatnie 10. miejsce, ale mają tyle samo punktów co wyprzedzająca ją dziewiąta Roleski Grupa Azoty Tarnów, o punkt mniej niż ósmy Pałac Bydgoszcz i o 2 punkty mniej niż siódmy Volleyball Wrocław. Kolejny mecz opolanki rozegrają na wyjeździe przeciwko trzeciemu Chemikowi Police. Zaplanowano go na sobotę, 4 lutego, na godz. 19.00.

Uni Opole – Radomka Radom 3-1 (25-21, 25-16, 25-22, 25-18)