Ruszają zapisy do kolejnej edycji programu edukacyjnego „TEATR. Poczuj to!”

„TEATR. Poczuj to! 2018” jest kontynuacją pierwszego projektu z zakresu pedagogiki teatru realizowanego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora nieprzerwanie od 2013 roku. Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu odbywają warsztaty, dyskusje i spotkania. Działania ujęte zostały w 5 cykli: „Dramat w akcji”, „Czytanie-działanie”, „Akademia rodzica”, „Multikreacje” oraz „Teatr ABCDEmocje”. Poszczególne cykle odnoszą się do podobnych zagadnień i poruszają podobną tematykę, lecz kierowane są do zróżnicowanych odbiorców. Działania przeznaczone są dla osób w każdym wieku – od niemowląt po seniorów. Odbiorcami poszczególnych cykli są rodziny z dziećmi („Czytanie-działanie”), dzieci w wieku szkolnym („Multikreacje”), młodzież, dorośli i seniorzy („Dramat w akcji”), a także rodzice („Akademia rodzica”) i nauczyciele („Teatr ABCDEmocje”).

W myśl założeń projektu, teatr jest miejscem spotkań, dyskusji i warsztatów, a także przestrzenią wymiany emocji i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych poprzez wspólną aktywność i zabawę.

Dzięki projektowi spotykamy się z naszymi widzami nie tylko podczas przedstawień, ale również dyskutujemy i współdziałamy z nimi na nowym obszarze wydarzeń edukacyjnych. Teatr nie jest tylko statycznym budynkiem, lecz przede wszystkim miejscem, w którym dokonuje się ciągła wymiana energii pomiędzy sceną a widownią. Dlatego chcemy zaprosić naszych obecnych i przyszłych widzów do działań pozwalających na lepsze rozumienie, nazywanie i doświadczanie emocji.

W projekcie bardzo ważne jest wsparcie integracji społecznej poprzez wspólne działanie i doskonalenie komunikacji na wielu poziomach i we wszystkich pokoleniach. Każde wydarzenie w ramach projektu zostało pomyślane w taki sposób, by dotrzeć również do osób z ograniczonym dostępem do oferty kulturalnej. Wszystkie są darmowe (obowiązują rezerwacje).

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń i terminów dostępne są na naszej stronie: www.teatrlalki.opole.pl

Inf. OTLiA

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie