Stowarzyszenie Tenisa Stołowego w Brynicy rozwija  umiejętności oraz  odkrywa sportowy potencjał  dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie  powstało z inicjatywy samych rodziców, którzy postanowili wspierać predyspozycje sportowe nie tylko własnych dzieci, ale przede wszystkim młodych ludzi dając im tym samym przestrzeń do samorozwoju pod okiem wykwalifikowanych trenerów Marcina Kondzieli i Wojciecha Tobiasza.

-Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Brynica propaguje i organizuje działalność sportową, wspierając potencjał Sekcji Tenisa Stołowego Brynica. Popularyzujemy zdrowy styl życia na terenie Gminy Łubniany i najbliższej okolicy. Uczestnicy sekcji oprócz treningów zgłębiających tajniki gry w tenisa stołowego mogą również próbować swoich sił w grze w bilarda czy dart’a. To nie tylko alternatywa dla wszechobecnej wirtualizacji, ale przede wszystkim sposób na integrację i pożyteczne spędzenie czasu wolnego-podkreśla Marcin Kondziela.

Na początku swojej działalności  sekcja tenisa zrzeszała 6 osób, obecnie liczy już sobie 30 uczestników. Profesjonalizm trenerów, a także predyspozycje młodych tenisistów pozwoliły im na awans do Mistrzostw Polski Juniorek w Gliwicach oraz na Mistrzostwa Polski Młodzików w Krośnie.

Podejmowany wysiłek byłby niemożliwy gdyby nie ogromne wsparcie Urzędu Gminy i urzędującego wójta Pawła Wąsiaka. Dzięki dofinansowaniu z gminnego budżetu  można było zakupić potrzebny sprzęt sportowy, jak również inne doposażenie, które w zamiarze  ma służyć nie tylko adeptom tenisa stołowego, ale wszystkim mieszkańcom Brynicy.

-Funkcjonowanie Stowarzyszenia oraz działania sekcji tenisa stołowego to ogromne zaangażowanie wielu wspaniałych ludzi jak Kornelia Czech, Tomasz Czech, Joanna Żelasko, Tomasz Żelasko. Swoje ogromne wsparcie okazują także Jarosław Krzyścin, Katarzyna Sobota czy Sylwia Heisig-Brzana oraz wójt Paweł Wąsiak. Wiele zawdzięczamy również sponsorom: Czora Sp.z.o.o., Wieczorek Schody Drewniane, Himmel i Papesch. Dziękujemy ró1)nież strażakom  OSP z Brynicy  za pomoc i przychylność -z dumą podkreśla koordynator sekcji Marcin Kondziela.

Stowarzyszenie Tenisa Stołowego zaprasza na treningi, które odbywają się cztery razy w tygodniu w siedzibie OSP w Brynicy.

Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Tenisa-Stołowego-Brynica

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".