Zabawy z animatorem, dmuchańce i prezenty – to i wiele więcej czekało na najmłodszych na placu zabaw w Dobrzeniu Małym. Wczoraj (3 czerwca) zorganizowano tam Marszałkowski Dzień Dziecka, w którym wzięło udział około 300 dzieciaków.

Młodym uczestnikom imprezy nie groziła nuda, bo czekał na nich szereg atrakcji. Był animator, który organizował dla nich różnego rodzaju zabawy, strażacy ochotnicy zapraszali do siadania za kółkiem wozu strażackiego, tłumy najmłodszych szalały na dmuchańcach oraz korzystały ze stanowisk do malowania twarzy i robienia sobie zmywalnych tatuaży, a także ozdabiały koszulki i bawełniane torby kolorowymi pieczątkami. Na każde dziecko czekał też upominek – zabawka oraz słodycze.

– Przygotowaliśmy 250 prezentów, ale zabrakło ich w przeciągu pół godziny. W przyszłym roku musimy ich mieć chyba ze 400 – mówił ze śmiechem Jan Kołodziej, sołtys Dobrzenia Małego. – Nie spodziewałem się, że przy niepewnej pogodzie pojawi się tak dużo dzieciaków, ale jestem zadowolony, widząc tyle uśmiechniętych, bawiących się dzieci. To jest to!

Wydarzenie nie obyłoby się też bez gastronomii. Najmłodsi mogli delektować się słodką watą cukrową i popcornem, na dorosłych czekał zaś poczęstunek w postaci kawy i ciasta.

– Impreza bardzo mi się podoba, a najbardziej malowanie twarzy – mówiła mała Zofia z pięknym jednorożcem na buzi. – Cieszę się, że przyszłam i na pewno będę też za rok.

– Dzień Dziecka jest organizowany w Dobrzeniu Małym co roku i zazwyczaj jest bardzo dużo dzieci oraz przygotowanych dla nich atrakcji, tak jak dzisiaj – mówiła jedna z mam. – Moje dzieci już od jakiegoś czasu dopytywały, kiedy w końcu się odbędzie. Nie mogły się doczekać.

Organizatorami wydarzenia byli: sołectwo Dobrzeń Mały, OSP Dobrzeń Mały oraz Gminne Zrzeszenie LZS. Sfinansowano je ze środków pozyskanych w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Udało nam się wygrać i w pakiecie jest właśnie Marszałkowski Dzień Dziecka, a już za dwa tygodnie odbędą się u nas Gminne Zawody Pożarnicze o Puchar Marszałka – opowiada Jan Kołodziej, który zapowiedział już też kolejną imprezę z okazji Dnia Dziecka w przyszłym roku. – Mogę powiedzieć, że za rok na 100% zrobimy Dzień Dziecka. Zapraszam też do głosowania w 2025 roku na nasz projekt w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim, abyśmy mogli znów pozyskać fundusze.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze