Wystawę fotograficzną Ryszarda Witkowskiego pt. Moja Wielka Pasja można podziwiać  w galerii Studnia w Krapkowicach do końca lutego. W piątek (3 lutego) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy. 

Tłumy na wernisażu Ryszarda Witkowskiego w Galerii StudniaRyszard Witkowski – autor wystawy

Z fotografią jestem związany już ponad 50, prawie 60 lat. Zaczęło się dzięki mojemu ojcu, który również robił zdjęcia. Kiedy zacząłem interesować się fotografią, tata przekazywał mi swoje stare aparaty. Robiłem zdjęcia aparatami analogowymi, miałem w domu ciemnię, powiększalnik i sam je wywoływałem. Dzięki fotografii poznałem też swoją żonę, to było w Opolu na wyspie Bolko – mówi Ryszard Witkowski, autor wystawy.

Na wystawie można oglądać zdjęcia przedstawiające krajobrazy i pejzaże. Większość została wykonana w Polsce, ale znajdą się również fotografii z Hiszpanii.

Część z prezentowanych na wystawie zdjęć, autorstwa Ryszarda Witkowskiego

Fotografia to nie jedyna pasja Ryszarda Witkowskiego, jak podkreśla to ma się w sobie

Drugą moją pasją jest muzyka, mieliśmy rodzinny zespół, ja grałem na saksofonie, ojciec na perkusji, bracia na instrumentach dętych, a moja żona śpiewała. Pasje czy to muzykę czy fotografię trzeba mieć w sobie, wtedy od razu widać jaką sprawia to radość, że jest to wręcz sens życia – dodaje Ryszard Witkowski.

W przyszłości autor planuje stworzenie cyklu wystaw pn. Cztery pory roku.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie