Zakończył się remont III piętra Klinicznego Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii. Na pacjentki czekają tam  komfortowe, odświeżone sale i indywidualne łazienki.

To projekt o wartości prawie 2,5 mln zł wspófinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Poza remontem wszystkich trzech pięter szpitala w budynku A, zaplanowano także zakup aparatu do znieczulenia, aparatu do diatermii oraz 3 łóżek porodowych przeznaczonych na doposażenie Sali Porodowej. Ponadto w budynku szpitala zostaną wymienione: piony wodne i kanalizacyjne, instalacja gazów medycznych, nowe zabezpieczenia ścian, naroży i poręczy na III piętrze szpitala.
Prace remontowe, które odbywają się na pozostałych oddziałach mają zostać zrealizowane do końca roku.

-To kolejny etap modernizacji szpitala wychodzącej naprzeciw potrzebom pacjentów – mówi Małgorzata Sobel, dyrektor KCGPiN. – Bardzo się cieszę, że ich pobyt w naszym szpitalu będzie się odbywać w tak komfortowych warunkach. Głównym założeniem inwestycji była budowa indywidualnych sanitariatów, jednak przy okazji prowadzonych prac część oddziału znajdująca się w budynku A została gruntownie odnowiona. W odremontowanym odcinku szpitala znajduje się 31 łóżek dla pacjentek, w tym 6 pooperacyjnych. Do końca roku kalendarzowego będą realizowane dalsze prace remontowe mające na celu zapewnienie takiego samego standardu na pozostałych piętrach szpitala. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że ciągłość udzielanych świadczeń w dalszym ciągu zostanie zachowana – potwierdza.

Dwuosobowe sale, a przy każdym z dwóch sąsiadujących ze sobą pokoi sanitariaty tylko dla pacjentek z tych pomieszczeń (przed remontem znajdowały się w części wspólnej), to standard wyremontowanej części oddziału na III piętrze szpitala. Remont pomieszczeń, który trwał kilka ostatnich miesięcy, został dofinasowany z pieniędzy unijnych. Miał na celu wyrównanie standardu hospitalizacji w obu budynkach szpitala (A i B).

To nie zapobiegnie depopulacji, ale…

– Od dzisiaj mamy, które przebywają w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii będą mieszkały w naprawdę komfortowych warunkach – zachwala wicemarszałek województwa Zuzanna Donath – Kasiura. – Dzięki projektowi unijnemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego udało się wyremontować pokoje, w których przebywają pacjentki. Powstały moduły, w których pokoje dwuosobowe są połączone łazienkami, co jest bardzo ważne dla mam w pierwszych chwilach po urodzeniu dziecka. Przypomnę, że w naszym szpitalu przychodzi na świat rokrocznie około 3 tysiące dzieci. Cieszę się, że jako samorząd możemy dbać nie tylko o doskonałą opiekę medyczną, ale również dzięki środkom europejskim podnosić komfort pobytu pacjentek – przyznaje.To nie zapobiegnie depopulacji, ale…

Placówka jako jedyna w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.To nie zapobiegnie depopulacji, ale…

Fot. UMWO

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.