Trwają prace związane z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu Wielkim. Wykonawcą kontraktu wartego 20 mln brutto jest konsorcjum Inżynieria Rzeszów S.A, lider konsorcjum oraz  Inżynieria Rzeszów- EKO Wodrol Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska z Koszalina.

Prace budowlane przy Oczyszczalni  Ścieków w Dobrzeniu Wielkim  zaczęły się w marcu bieżącego roku. Zgodnie z kontraktem inwestycja ma się zakończyć za dwa lata.

Na jakim etapie prac jesteście Państwo w tym momencie? – pytamy Macieja Stelmacha – kierownika budowy firmy Inżynieria Rzeszów:

Obecnie trwają roboty żelbetowe na reaktorze i osadnikach. Do końca roku chcemy zamknąć ten etap  i przejść do montażu technologii. Nadto remontowany i modernizowany jest budynek socjalny. Od początku kontraktu postawiliśmy dwie wiaty. Jedna służyć ma jako garaż na sprzęt. Druga, otwarta, jest przeznaczona na składowanie osadów.

Ile osób codziennie  pracuje na budowie ?

– Dzisiaj, co spowodowane jest intensyfikacją prac, mamy zaangażowanych pięćdziesięciu pracowników. Normalnie jest to zazwyczaj około 20 osób.   

Zgodnie z umową prace mają się zakończyć za dwa lata. Czy jesteście zadowoleni z obecnego postępu prac?

Prace idą zgodnie z założonym przez nas harmonogramem. Termin oddania inwestycji przypada dokładnie na 17.03.2019 rok. Mogę powiedzieć, że termin ten jest zupełnie bezpieczny.

 Dziękuję za rozmowę.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.