XVI Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju zainaugurowano w Boże Ciało (20 czerwca). Miłośnicy klasycznej muzyki mogą delektować się nią aż do soboty (22 czerwca).

Koncert w Ewangelickim Domu Parafialnym w Pokoju

Inauguracja w Kościele Księżnej Zofii w Pokoju odbyła się w środę o godz. 16.00. W piątek (21 czerwca) o godz. 17.00 odbyła się kontynuacja koncertu w zabytkowym Domu Parafialnym. Festiwal zakończy się w sobotę 22 czerwca o godz. 19:00 koncertem w Kościele Katolickim pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju.

Oprócz muzyki Carla Marii von Webera, w tym roku możemy usłyszeć utwory znakomitych klasycznych twórców, takich jak: Johann Sebastian Bach czy Felix Mendelssohn Bartholdy. W programie znalazł się również występ chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses, Zespół Stoltzer Ensemble, Piotr Karpeta – dyrygent oraz Tomasz Głuchowski – organy. Przed nami (22 czerwca) oprawa muzyczna wieczornej Mszy Św., Wystąpią m.in.: Chór Filharmonii Opolskiej, Chór Katedralny, Chór Laudate Dominum z parafii bł. Czesława w Opolu, Chór Exsultate Deo z parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, oraz Chór Cantabile z Dobrzenia Wielkiego.

Głównym celem festiwalu, oprócz prezentacji twórczości wybitnego kompozytora, jest promocja zabytkowego parku w Pokoju, który ze względu na walory przyrodnicze i historyczne stanowi ogromną, niedocenianą atrakcję Opolszczyzny, a przede wszystkim wielkie dziedzictwo kulturowe byłych i obecnych mieszkańców Pokoju.

Organizatorem Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju jest Stowarzyszenie Pokój Organizacja Pożytku Publicznego w Pokoju we współpracy z Urzędem Gminy Pokój, Rzymskokatolicką Parafią Podwyższenia Krzyża św. w Pokoju, Parafią Ewangelicko-Augsburską w Pokoju, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju, Gminną Biblioteką Publiczną w Pokoju, Zakładem Komunalnym „Pokój” Sp. z o.o.

Fot. Kinga Tokarz

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie