Kibice Odry Opole nie tylko wspierają swoją drużynę. Ich wielkie serca mogą dać także wiele radości wychowankom opolskich domów dziecka dzięki zorganizowanej zbiórce.

„Jedna Odra”, czyli organizator wydarzenia, to stowarzyszenie kibiców Odry Opole. Organizowana po raz siódmy zbiórka ma pomóc zgromadzić środki, które przeznaczone zostaną na mikołajkowe paczki. Te trafią do dzieciaków z okolicznych domów dziecka, a w nich znajdą się najpotrzebniejsze przedmioty oraz kibicowskie gadżety. Dla wielu będzie to także okazja, by spotkać niektórych zawodników opolskiego klubu oraz Wikinga – klubową maskotkę.

– Trwają aukcje gadżetów na fanpage’u Jedna Odra, które zasilają zbiórkę – mówił Kamil Czyż, członek stowarzyszenia. – Szaliki, koszulki czy książki okazały się prawdziwą gratką, dzięki czemu stan konta zbiórki znacząco się zwiększył.

Swoimi wpłatami zbiórkę wsparli też sami członkowie i zawodnicy klubu, fankluby, dzielnice czy Grupa Bankietowa. Dzięki nim i pozostałym wpłacającym na konto zbiorki trafiło już prawie 19 tysięcy złotych.

– Ta kwota przekracza nasze najśmielsze oczekiwania. Rok temu udało się uzbierać zaledwie 5 tysięcy, co pokazuje tegoroczną mobilizację – podkreślał Czyż. – Z każdym tygodniem podnosimy próg docelowy, który teraz wynosi 25 tysięcy złotych i wierzymy, że on również zostanie przełamany.

Jest to możliwe, bo do końca zbiórki zostały jeszcze prawie dwa tygodnie, a w najbliższych dniach inicjatywę prawdopodobnie wesprze „Trójka”, czyli jedno z opolskich liceów.

Dzięki swoim social mediom „Jedna Odra” dociera do wielu odbiorców, co również jest dużym plusem. Swoją działalnością wydarzenie popularyzują także inne strony czy grupy kibicowskie poświęcone Odrze Opole, takie jak Władcy Opolszczyzny, Kibice Odry Opole czy Odra Opole News, które działają głównie na Facebooku. Pokazuje to, jak wiele osób jest zaangażowanych w ten szczytny cel i jak wiele mogą one zdziałać.

– Zorganizowana zostanie także impreza sportowa dla podopiecznych placówek, która odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu – mówił Kamil Czyż. – Z góry dziękujemy im za bezinteresowne udostępnienie nam miejsca. W zanadrzu mamy jeszcze kilka ciekawych pomysłów by umilić ten dzień. Wszystko to odbędzie się dzięki niebiesko-czerwonym sercom kibiców, za co dziękujemy w imieniu swoim i dzieci.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze